Maria Romanik, która od lat bezinteresownie zajmuje się pomocą została zgłoszona do konkursu Zwykły Bohater. Nagrodą jest 200 tys. zł. Kobieta zapowiada, że gdyby wygrała wesprze hospicjum.

Moim bohaterem jest moja sąsiadka Maria Romanik, ponieważ pomaga ludziom bezinteresownie w każdej sytuacji np. pomaga powodzianom w postaci odzieży, samotnym matkom, pomaga załatwić pracę, opiekuje się chorymi, bezdomnymi ludźmi. Jest nie zrzeszonym wolontariuszem już od ponad 40 lat. Ma bardzo dużo podziękowań za swoje dobre serce. Pomaga innym pomimo tego, że sama jest chora i ma syna , który jeździ na wózku inwalidzkim. Przekazuje odzież ludziom potrzebującym. Pierze i oddaje czyste ubrania. Finansuje za własne pieniądze pranie i worki na odzież,płaci za wynajem pomieszczenia do przechowywania odzieży (opłaca to z niskiej renty). Z nikim nie współpracuje działa od wielu lat sama. Moim zdaniem jest to kobieta o wielkim sercu, która jest moim wzorem do naśladowania. Bohater nr 1!

Taką treść ma zgłoszenie, które trafiło do organizatorów konkursu „Zwykły Bohater”. Konkurs przygotowuje bank BPH, TVN oraz Onet.pl. Wczoraj zakończono przyjmowanie zgłoszeń. Spośród nadesłanych zgłoszeń specjalnie powołane jury wybierze 9 historii. Ich lista zostanie ogłoszona w jednym z odcinków programu Dzień Dobry TVN (12.11.2012 r.) oraz zamieszczona na stronie akcji www.zwykłybohater.pl

Po ogłoszeniu werdyktu rozpocznie się głosowanie internautów, które będzie trwać do Gali Finałowej, którą zaplanowano na 2 grudnia.

Poprzedni artykułZgrani z naturą w “Kompanii z Biedronką”
Następny artykuł10 zatrzymanych pseudokibiców