W czternastu miastach Polski w tym w Lubinie organizowana była akcja „Zgrani z naturą”. W Lubinie zebrano 460 kg szkła i 9 kg aluminium.

Akcja była prowadzona przez dwa dni (19 i 20 października) w 14 miastach Polski. Jej organizatorami byli Kompania Piwowarska i sieć sklepów Biedronka. W Lubinie wytypowano Biedronkę przy ul, Jana Pawła II. Da niej trafiło 460 kg szkła oraz 9 kg aluminium, które przynieśli klienci sklepu. W ramach podziękowania za ekologiczne zachowanie klienci otrzymali ekologiczne trby.

Akcja „Zgrani z naturą” pokazuje, że takie przedsięwzięcia są ważne i potrzebne, a co najistotniejsze, przynoszą wymierne efekty. – Mamy nadzieję, że ekotorby, których w całej Polsce rozdaliśmy ponad 10 tysięcy sztuk, będą przypominać naszym klientom o regularnym segregowaniu odpadów – podsumowuje Sylwia Krzyżycka, Dyrektor Działu Kontroli Jakości i Ochrony Środowiska Jeronimo Martins Polska.

Dodajmy, że Kompania Piwowarska już od pięciu lat propaguje postawy ekologiczne wśród swoich pracowników właśnie poprzez akcję Zgrani z naturą. Teraz, dzięki współpracy z Biedronką, mieliśmy okazję wyjść z naszą inicjatywą poza mury firmy i przekonać do selektywnej zbiórki odpadów kolejnych konsumentów – mówi Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

Zebrane szkło i aluminium pozwolą zmniejszyć ilość surowców i energii potrzebnych do produkcji nowych opakowań. Nie bez znaczenia jest również fakt, że segregacja odpadów przyczynia się do zmniejszenia ilości śmieci trafiających na składowiska. Recykling po prostu się opłaca!

W całym kraju w 14 miastach zebrano w sumie 10 ton szkła i 300 kg aluminium.

Poprzedni artykułNa przekór plotkom. Trasa S-3 bliżej niż dalej
Następny artykułZwykły Bohater – Matka Teresa z Lubina