Sześciu kibiców z Lubina i Polkowic zatrzymanych za próbę wniesienia petard i czterech kibiców z Wrocławia i Trzebnicy za czynną napaść na policjantów. Zatrzymania mają związek z wczorajszym meczem Zagłębia Lubin ze Śląskiem Wrocław we Wrocławiu.

Dotychczasowy bilans zatrzymań to 10 pseudokibiców. Wśród nich są 3 osoby nieletnie. Za swoje czyny sprawcy odpowiedzą przed sądem.

Do zatrzymań doszło w trakcie oraz po meczu derbowym ze Śląskiem. Już w trakcie meczu ochrona ujęła sześc osób w wieku 15-35 lat, pochodzących z powiatu polkowickiego i lubińskiego. Osoby te próbowały wnieść na stadion miejski petardy. Kolejne zatrzymania miały miejsce po meczu. Do aresztu trafiły cztery osoby w wieku od 15 do 27 lat zamieszkałe na terenie powiatu wrocławskiego i trzebnickiego. Rzucali w policjantów kamieniami i koszami na śmieci.

Wszyscy trafili do Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna. Po wykonaniu wstępnych czynności trzech 15-latków zostało przekazanych prawnym opiekunom i zostali zwolnieni do domów, natomiast pozostali mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Zebrane materiały w sprawie nieletnich zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie dalsze decyzje. – informuje nadkom. Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Przypomnijmy, że za wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej wyrobów pirotechnicznych grozi grzywna lub kara ograniczenia wolności nawet do 5 lat. Natomiast za czynną napaść na funkcjonariusza Policji grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
Przedstawiciele Śląska Wrocław w publicznych wypowiedziach informują również, że w sektorze gości, który zajmowali kibice Zagłębia miało dojść do zniszczenia mienia. Miała zostać wyrwana umywalka, deski klozetowe, podajniki do mydła czy papieru. Z WC miał nawet zniknąć grzejnik.

Poprzedni artykułZwykły Bohater – Matka Teresa z Lubina
Następny artykułHandlował narkotykami