Polscy i niemieccy policjanci wspólnie kontrolowali samochody na sobotniej giełdzie. Zarekwirowali jedno kradzione Audi A6, w drugim znaleźli skradziony na terenie Niemiec silnik.

– W akcji udział wzięli funkcjonariusze z wrocławskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, policjanci z kilku ościennych powiatów, a także funkcjonariusze z Niemiec – poinformował Paweł Petrykowski z KWP Wrocław. – Podczas kilkugodzinnych działań na lubińskiej giełdzie, policjanci dokładnie skontrolowali około 60 samochodów, sprawdzając szczegółowo dane, numery i inne cechy identyfikacyjne aut jak również ich podzespołów. Znaleziono dwa samochody marki Audi A6, z których jeden został zidentyfikowany jako skradziony na terenie naszego kraju, z terenu województwa podkarpackiego, a w drugim policjanci ujawnili silnik pochodzący z kradzieży dokonanej na terenie Niemiec.

Oba pojazdy zostały zabezpieczone.

– Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności z nimi związane. Identyfikują m.in. pozostałe podzespoły znajdujące się w Audi A6, w którym był skradziony silnik – dodaje Petrykowski. – W tej sprawie mężczyzna, który przyjechał na giełdę skradzionym samochodem został zatrzymany, a drugi został przesłuchany.

Jak zapowiada policjant takie kontrole na lubinskiej giełdzie będą kontynuowane.

Poprzedni artykułZa grilla przed sąd
Następny artykułKładeczka za pół banieczki