W czwartek (20.09) o godz 15 pod Urzędem Miejskim odbędzie się pikieta przeciwko smrodowi, który roznosi się nad miastem. Mieszkańcy chcą przekazać prezydentowi petycję z żądaniem likwidacji smrodu.

Inicjatorami akcji „Toksyczny Lubin” są mieszkańcy Lubina. Udziela się w niej stowarzyszenie Nowy Lubin, które rozwikłało tajemnicę ilości śmieci przywożonych do Lubina z Wrocławia (prezydent odmówił podania ilości, tak samo zrobiła miejska spółka Mundo). Przypomnijmy wynik był zatrważający okazało się, że wrocławskich śmieci było więcej niż naszych lubińskich!

Dzisiaj Nowy Lubin, wraz z przedstawicielami Porozumienia Samorządowego w tym radnych opozycji, publicznie pytają prezydenta Raczyńskiego dlaczego do Lubina trafiają śmieci z Wrocławia. W imieniu mieszkańców oczekują dymisji Ryszarda Zubki, prezesa spółki Munda (administrator wysypiska śmieci), a zarazem prezesa spółki Ekopartner Lubin (jej większościowy udziałowiec jest podmiotem prywatnym), która kompostuje odpady koło wysypiska.

Pytań zawartych w petycji do prezydenta jest więcej. Mieszkańcy liczą, że pytania na piśmie będą mogli przekazać osobiście Robertowi Raczyńskiemu w czwartek o godz. 15.

W LubinExtra! o smrodzie pisaliśmy wielokrotnie. Poniżej linki do konkretnych artykułów.

http://www.lubinextra.pl/aktualnosci,1041,smrod-w-lubinie-.html

http://www.lubinextra.pl/aktualnosci,1122,lubinski-smierdziel-namierzony.html

http://www.lubinextra.pl/aktualnosci,1149,jeszcze-posmierdzi.html

Tutaj strona inicjatorów akcji z publikacjami dotyczącymi smrodu nad miastem.

www.smrodwlubinie.pl
Pomóż stworzyć mapę smrodu
Pod specjalnym adresem smrod@lubinextra.pl czekamy na mejle od was. Podajcie nam miejsce, gdzie czujecie lub czuliście smród. Wystarczy w tytule wiadomości podać nazwę ulicy i przyblizoną lokalizację. Wasze mejle pomogą nam stworzyć mapę smrodu otaczającego Lubin. Jeżeli chcecie napisać coś w treści wiadomości o smrodzie nie krępujcie się.

Mapę smrodu opublikujemy w papierowym wydaniu LubinExtra! jak i na naszej www.lubinextra.pl

Zobacz gdzie śmierdzi lub smierdziało .

Koniecznie napisz: smrod@lubinextra.pl

Poprzedni artykułKładeczka za pół banieczki
Następny artykułFrywolne otrzęsiny w gimnazjum salezjańskim?