Kwiaty, koncert, przemarsz, a także rekonstrukcja wydarzeń pokojowej manifestacji którą oddziały milicji obywatelskiej spacyfikowały i zastrzeliły trzech jej uczestników. Tak ma wyglądać uczczenie tragicznych wydarzeń sprzed lat w Lubinie.

W tym roku przypada 30 rocznica Zbrodni Lubińskiej. Organizatorzy zaplanowali, że część uroczystości będzie miała podobny wymiar jak w latach poprzednich. Rokrocznie dochodzą jednak nowe elementy tej bolesnej dla Lubina lekcji historii. Już w ubiegłym roku w organizacje włączyli się lubińscy kibice. Podobnie będzie w tym roku. Pierwsze akcenty było widać na ostatnim piątkowym meczu Zagłębia Lubin.

W piątek po złożeniu kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II w Legnicy delegaci Solidarności w Centrum Kultury Muza w Lubinie zaplanowali sesje zwyczajną Zebrania Delegatów Solidarności naszego regionu. O godz. 14 odbędzie się specjalny koncert, a po 17 na grobach pomordowanych zostaną złożone kwiaty. Następnie uczestnicy uroczystości udadzą się na Mszę św. w dużym kościele z którego po godz. 19. przejdą pod pomnik Pamięci Ofiar Lubina ’82.

W sobotę na Wzgórzu Zamkowym pojawi się Muzyka z Oblężonego Miasta. Wystapią: Stanisław Soyka, RAZ DWA TRZY, Ania Dabrowska i SCOFFERS. Festiwal będzie kontynuowany w niedzielę i tu pojawi się My Riot, Arka Noego, Luxtorpeda oraz Apteka. Koncerty będą biletowane.

Poprzedni artykułRzucali kaloszami
Następny artykułZostawcie zjazdy i zapomnijcie o opłatach!