50 kilometrów na godzinę to dopuszczalna prędkość jazdy na lubińskiej obwodnicy. Kierowcy jednak domagali się zmiany ograniczenia na tej drodze. Od piątku na lubińskiej obwodnicy obowiązywać będzie można jeździć z prędkością 70 kilometrów na godzinę.

Prosta droga, bez świateł i znikoma liczbą pieszych korciła wielu kierowców, którzy srogo zapłacili za depnięcie na pedał gazu. Od kiedy obwodnicę otwarto dla ruchu pojazdów posypały się mandaty, większość za przekroczenie dozwolonej prędkości.

– Coraz częściej do prezydenta Lubina zmotoryzowani mieszkańcy zgłaszali wnioski o podwyższenie limitu prędkości na Alei gen. broni Stanisława Maczka – mówi Jacek Mamiński, rzecznik prasowy prezydenta Lubina. – O opinię poproszono więc specjalistów od drogownictwa, a także policję. Wszyscy zgodzili się, że podwyższenie na obwodnicy limitu prędkości do 70 km/h usprawni ruch i nie zagrozi bezpieczeństwu. Zatem od 20 lipca pojawią się znaki z “siedemdziesiątką”. Z taką prędkością legalnie pojedziemy na całej długości Alei gen. Maczka – dodaje Mamiński.

Autor: MC

Poprzedni artykułPijana matka opiekowała się synkiem
Następny artykułZnowu burze i grad