Mała Alicja ma siedem lat, niestety nie może tak jak jej rówieśnicy chodzić do szkoły czy beztrosko bawić się w berka lub grać w piłkę. Dziewczynka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, niedowład kurczowy dwustronny, małogłowie, oczopląs oraz epilepsję.
Alicja z powodu swojej choroby ma osłabiony układ odpornościowy i zdarzają się takie okresy, że częściej przebywa w szpitalu niż w domu. Wystarczy wspomnieć, że w ciągu swojego życia już blisko 20 razy leżała w szpitalu. Miesięczne wydatki na rehabilitację i leczenie pochłaniają prawie 2 tysiące złotych. Obecnie Alicji niezbędny jest nowy wózek inwalidzki, jego koszt wynosi 8,5 tys., zł. Wprawdzie jego zakup dofinansowuje NFZ jednak maksymalna kwota tego dofinansowania może wynieść 1800 zł., a na dalsze kilkaset złotych można liczyć z PCPR to i tak suma jaka zostaje do pokrycia z własnych środków przekracza możliwości mamy Alicji, gdyż wychowuje ją samotnie. Z uwagi na stan zdrowia dziecka nie może podjąć pracy i utrzymuję się jedynie ze świadczeń MOPS ok. 900zł miesięcznie.
Alicja mimo wielu przeciwieństw losu i częstych chorób jest bardzo pogodnym dzieckiem, w którym drzemie dużo siły do walki z chorobą, każdy jej uśmiech przynosi wiele radości i wiary w to, że będzie lepiej – mówi pani Justyna mama Alicji.
Chorej dziewczynce można pomóc przekazując jeden procent podatku Fundacji „ Na ratunek dzieciom Dolnego Śląska”, której to dziewczynka jest podopieczną. Wystarczy w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego PIT wpisać KRS fundacji: 0000 3056 48.
Bezpłatny formularz PIT można pobrać na stronie fundacji www.naratunekdzieciom.pl www.naratunekdzieciom.pl”> www.naratunekdzieciom.pl
/> Leczenie i rehabilitację dziewczynki można również wspomóc przekazując darowiznę na konto Credit Agricole 49 1940 1076 3080 2634 0008 0000