Beata Szydło, Adam Lipiński, Paweł Szałamacha i inni posłowie Prawa i Sprawiedliwości spotykają się dziś w Lubinie. Będą rozmawiali o skutkach jakie dla regionu może przynieść wprowadzenie podatku od kopalin.

Dzisiejsze spotkanie jest początkiem większego zainteresowania polityków PiS Zagłębiem Miedziowym. Zapowiadali, że będą częściej w Lubinie przy okazji poniedziałkowego uruchomienia biura parlamentarnego PiS. Dzisiejsze spotkanie odbędzie się w Sali Błękitnej Centrum Kultury Muza. Jest ono otwarte dla mieszkańców, a poświęcone będzie przygotowywanemu przez Ministra Finansów podatkowi od niektórych kopalin – miedzi i srebra.
PiS uważa, że podatkowi można zaradzić. Przypomnijmy władze partii już zapowiedziały, że jeżeli ustawa zostanie przegłosowana to skierują ją do Trybunału Konstytucyjnego. Dodajmy, że opinie na ten temat są podzielone. Minister Finansów mówi, że podatek jest opłatą, a w środowisku związkowym a także politycznej opozycji uznaje się, że to podatek, który nie może zacząć obowiązywać w trakcie roku. Na spotkaniu z lubińskimi radnymi mówił o tym Ryszard Zbrzyzny (SLD). Jeżeli jest to podatek to powinien obowiązywać od początku 2013 roku, a nie w ciągu dwóch tygodni od uchwalenia.

Poprzedni artykułDworzec to zabytek
Następny artykułO lubińskich mediach