Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy za pomocą własnoręcznie zrobionych narzędzi chcieli ukraść tory kolejowe. Zatrzymanym grozi wyrok do pięciu lat pozbawienia wolności.

Trzech mężczyzn, dwóch mieszkańców powiatu lubińskiego i jeden powiatu polkowickiego w wieku od 34 do 39 lat zatrzymano na gorącym uczynku 14 grudnia. Policjantów zaalarmował jeden z mieszkańców Ścinawy, który zauważył złodziei kradnących tory na jednym z torowisk relacji Ścinawa – Legnica. Na miejsce wysłano patrol policji.

– Jak ustalili funkcjonariusze mężczyźni przyjechali na nieczynny szlak kolejowy samochodem. Wyposażeni w samodzielnie zrobiony klucz do odkręcania szyn, butlę z gazem i palnik przystąpili do „pracy”. Po odkręceniu szyn od podkładów pocięli je na mniejsze kawałki tak, aby zmieściły im się do samochodu. Panowie tak byli zajęci „pracą”, że nie zauważyli nawet jak podjechali do nich policjanci. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu – mówi Jan Pociecha, oficer prasowy KPP Lubin. – Teraz funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy oraz czy był to pierwszy przypadek kradzieży, jakiego dokonali zatrzymani.
Zniszczone tory PKP wyceniło na ponad 15 tysięcy złotych.
Autor: MC

Poprzedni artykułZbierają pieniądze w galerii
Następny artykułDyrektorka wróci do szkoły?