Można już zgłosić swój udział w Letnim Szlaku Badacza Przyrody 2024 organizowanym przez ZOO Lubin. Wydarzenie jest przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat. Zapisy odbywają się telefonicznie. Imprezę zaplanowano od 8 do 12 lipca.

Do wspólnej przygody w Ogrodzie Zoologicznym w Lubinie mogą przyłączyć się dzieci od 6 do 12 lat. Codziennie przez cały tydzień wspólnie z pracownikami najmłodsi będą poznawać załogę ogrodu zoologicznego i ich zadania w poszczególnych zespołach, m.in. ogrodników, opiekunów zwierząt. – Widzimy się w dniach 8-12.07.2024r., godz. 10:00-12:00 w siedzibie Ogrodu Zoologicznego w Lubinie. Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy odbywają się pod nr tel. 534979776 in formują organizatorzy.

Harmonogram atrakcji:

Poniedziałek – ogród

Uczestnicy poznają pracę ogrodnika, przejdą szkolenie w brygadzie ogrodników naszego zoo. Pomogą w plewieniu, sadzeniu i podlewaniu roślinności w ogrodzie.

Wtorek – owady, płazy, gady

Uczestnicy zapoznają się z gromadą owadów, nauczą się rozpoznawać poszczególne ich grupy oraz stworzą własne terrarium. Nauczą się również podstaw opieki nad płazami i gadami.

Środa – zwierzęta gospodarskie

Uczestnicy dowiedzą się jakie obowiązki ma opiekun zwierząt w zoo i spróbują swoich sił w zagrodzie zwierząt wiejskich, m.in. przy kozach, owcach oraz drobiu.

Czwartek – ptaki

Uczestnicy poznają pracę opiekuna ptaków od kuchni oraz cechy poszczególnych ptasich osobników mieszkających w zoo, a także zagrają w ornitologiczne bingo.

Piątek – zwierzęta wymarłe

Uczestnicy spróbują swoich sił w paleontologii, a to, co uda im się wydobyć ze „skały”, zabiorą ze sobą do domu.

Poprzedni artykułPracownicy wybrali – poznaj imiona sokołów
Następny artykułPosąg św. Floriana przy Hucie Miedzi Cedynia