43-letni legniczanin został zatrzymany przez policjantów Wydziału Prewencji w Lubinie po tym, jak podczas kontroli drogowej okazało się, że posiada przy sobie 10 porcji marihuany. Wykonujący przeszukanie lubińscy operacyjni Wydziału Kryminalnego w pomieszczeniach mieszkalnych legniczanina zabezpieczyli dodatkowo ponad 786 gramów marihuany oraz plantację tych roślin. Wobec podejrzanego Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu.

 

Podczas przeprowadzanej przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji lubińskiej komendy kontroli drogowej, zatrzymany został 43-letni mieszkaniec Legnicy, który posiadał przy sobie 10 porcji marihuany.

Wykonujący przeszukanie operacyjni z Wydziału Kryminalnego tutejszej jednostki przy udziale technika, zabezpieczyli w pomieszczeniach mieszkalnych legniczanina ponad 786 gramów tego narkotyku. Znaczna ich większość była rozdrobniona i poporcjowana. Ponadto podejrzany prowadził plantację marihuany w specjalnie do tego stworzonym namiocie znajdującym się w jego pomieszczeniach, wewnątrz którego detektywi zabezpieczyli 7 krzaków w fazie wzrostu o wysokości blisko metra. Decyzją Sądu w Lubinie zatrzymany trafił na 3 miesiące do aresztu a za przestępstwa których się dopuścił grozi mu kara do 20 lat więzienia – informuje asp. szt. Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego KPP w Lubinie.

Poprzedni artykułDwa dni jubileuszu Stowarzyszenia Civis Europae – FOTO
Następny artykułTancerze z FUEGO pokażą, co potrafią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę