To już tradycja, że centralne obchody Dnia Hutnika rozpoczynają się od powitania zarządu przez orkiestrę hutniczą w towarzystwie mażoretek. Dalsza część centralnych uroczystości to Akademia odznaczeń, karczma i comber.

W piątek 10 maja o godzinie 9.00 przed siedzibą zarządu KGHM w Lubinie rozbrzmiały dźwięki muzyki w wykonaniu orkiestry hutniczej.

Byłem hutnikiem przez wiele lat, dlatego dla mnie to jest szczególne święto. To okazja by docenić pracowników i im podziękować. Nie ma KGHM bez hutników. To ludzie, którzy potrafią z koncentratami to, co należy. Trudno znaleźć huty na świecie, które poradziłyby sobie z taką specyfiką koncentratów polskich. Jest to idealne uzupełnienie ciągu technologicznego Polskiej Miedzi. Warto wspomnieć w tym miejscu o Hucie Miedzi Cedynia, która obchodzi swój jubileusz, która wnosi dużą wartość dodaną do naszej produkcji – mówił Prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

– Maj to gorący i pracowity okres, ale nasz ulubiony, bo po to ćwiczymy, by występować. W całym maju świętujemy Dzień Hutnika. Mamy różne występy. Dziś uroczystości centralne w Lubinie, potem akademia Centralna i karczma. Dziś z mażoretkami będą utwory marszowe, trochę muzyki rozrywkowej, standardowe utwory polskie. Mażoretki funkcjonują przy naszej orkiestrze od 2005 roku. Są wspaniałym uzupełnieniem – mówił kapelmistrz orkiestry Huty Miedzi Głogów Bartłomiej Nienartowicz.

Poprzedni artykuł#55sekundwkulturze – konkurs filmowy
Następny artykuł„Bieg na cztery łapy” już w sobotę