Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubinie wspierany przez wolontariuszy KGHM Polska Miedź, uczniów ZS 2, Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną i wiele innych osób oraz jednostek przygotował II Integracyjną Olimpiadę Sportową dla podopiecznych Ośrodka. W imprezie wzięło udział blisko 350 osób. Z drugiej strony impreza była okazją do świętowania 40 – lecia placówki.

Mnóstwo muzyki, ruchu, integracji i zabawy – tak w kilku słowach można opisać II Integracyjną Olimpiadę Sportową, która odbyła się w hali RCS w Lubinie. Głównymi organizatorami byli wolontariusze KGHM, głównie pracownicy ZWR. – Tym razem robimy tzw. poprawiny ubiegłorocznej imprezy połączone z jubileuszem. Od kilku lat działamy z tą szkołą. Na co dzień pomagamy tej szkole się urządzać. Uczymy ich o pracy przeróbkarza czy górnika. Pomagamy bo wśród nich są też dzieci naszych pracowników, ale przede wszystkim robimy to z miłości do dzieci i by dawać im radość – mówił Jan Demczak, wolontariusz KGHM, pracownik ZWR. – Takie wydarzenie to przede wszystkim aktywność, nauka przestrzegania zasad. Są to ważne elementy wychowania. To również integracja, bo niektóre klasy na co dzień nie widują się ze sobą. Nasza szkoła jest duża. To także pomaganie sobie i wspieranie. W ten sposób uczymy empatii i tolerancji. Wsparcie pracowników ZWR jest dla nas ważne. Pomagają nam realizować zadania naszego ośrodka. – dodawał Łukasz Nowicki dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubinie.

Podczas wydarzenia dzieci i młodzież mogły nie tylko spędzić czas aktywnie. Nie brakowało też innych elementów rozrywki. Zadbano o fotobudkę, tort, watę cukrową i wsparcie animatorów. W imprezie wzięło udział 240 uczestników, którym towarzyszyli wolontariusze, wychowawcy i inni opiekunowie. W sumie bawiło się ok. 350 osób.

Poprzedni artykułPomoc dla licealisty – Śniadanie z Kubą
Następny artykułNowe Centrum szkoleniowe w Lubinie – FOTO