Hasło przyświecające akcji organizowanej w oddziałach KGHM kolejny raz brzmi: „Wrzuć CO NAJMNIEJ piątaka dla miedziowego dzieciaka”. W ramach tego projektu w tłusty czwartek we wszystkich oddziałach KGHM prowadzona będzie dystrybucja pączków przez wolontariuszy firmy, a zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczane są na pomoc beneficjentom wybranym w danej edycji akcji.

Celem akcji charytatywnej „Pączek ze Szlachetnym Nadzieniem” jest pomoc dla tych pracowników KGHM oraz członków ich rodzin, którzy są w trudnej sytuacji i potrzebują wsparcia np. w leczeniu lub rehabilitacji.

W tym roku pomoc w ramach tej akcji uzyska Emilia Szkolarz – to 2 letnia córka pracownika ZG Polkowice-Sieroszowice, cierpiąca na wadę serca VSD i ASD II, agenezję lewej nerki, niedorozwój kciuka w prawej ręce, mózgowe porażenie dziecięce. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na rehabilitację i specjalistyczne konsultacje. Pomoc skierowana też będzie do Hani Myśko – to 7 letnia córka pracownika ZG Lubin, cierpiąca na zespół Crouzona, dyzostozę twarzowoczaszkową, niewydolność oddechową Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na rehabilitację, zajęcia z logopedą, neurologopedą, zajęcia z logorytmiki oraz długie etapowe leczenie operacyjne i wizyty u specjalistów.

Poprzedni artykułKGHM: Dzielimy się dobrem na niespotykaną skalę
Następny artykuł17 tys. pączków w charytatywnej akcji KGHM – FOTO