Kryminalni z Lubina zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu metamfetaminę oraz marihuanę. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 24-latkowi zarzutu posiadania i rozprowadzania znacznej ilości substancji psychotropowych, a także udzielenie środka odurzającego małoletniej. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 2 miesiące.

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy, w wyniku działań operacyjnych ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej, zatrzymali 24-letniego mieszkańca miasta, który według ustaleń funkcjonariuszy miał posiadać narkotyki.

– Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego mundurowi ujawnili i zabezpieczyli te nielegalne substancje. Do policyjnego depozytu trafiło 400 porcji handlowych metamfetaminy oraz marihuana. Funkcjonariusze zabezpieczyli także wagę elektroniczną służącą mężczyźnie do porcjowania tych nielegalnych środków oraz pieniądze pochodzące ze sprzedaży narkotyków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 24-latkowi zarzutów posiadania, rozprowadzania narkotyków, a także udzielania ich innym osobom, w tym małoletniej. Na wniosek śledczych, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Za posiadanie i handel narkotykami lubinianin może spędzić w więzieniu od 2 do 12 lat – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Poprzedni artykułBożonarodzeniowy koncert w Muzie
Następny artykułProf. Józef Zwierzycki patronem szybu KGHM