KGHM, który od wielu lat wspiera najważniejszą imprezę narciarstwa biegowego w Polsce, po raz pierwszy został partnerem tytularnym 48. KGHM Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej. Umowa dotyczy współpracy przy trzech biegach: 9. Rowerowym Biegu Piastów, który już jest za nami, 48. KGHM Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego oraz 12. Letnim Biegu Piastów.

– Bieg Piastów to wydarzenie, które wykracza poza definicję imprezy sportowej. To od lat spotkanie tysięcy ludzi z całego świata, którzy dzielą wspólną pasję i cieszą się aktywnością na poziomie i zawodowym, i amatorskim. Wśród nich i dla nich co roku pracują wolontariusze KGHM. Nasi pracownicy startują w zawodach, ale też dopingują zawodników. Współpraca miedziowej spółki i Biegu Piastów to idealny przykład odpowiedzialności społecznej i działań dla mieszkańców całej Polski i nie tylko – powiedział Kamil Kowaleczko dyrektor naczelny do spraw komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

– Dzięki zaangażowaniu KGHM Polska Miedź S.A. w nasze wydarzenia sportowe możemy stale się rozwijać, realizować nowe projekty i zachęcać do aktywnego stylu życia tysiące osób. Dziękujemy za nieustające wsparcie i życzliwość. Jesteśmy dumni i wdzięczni, że najbliższa edycja 48. Biegu Piastów zostanie rozegrana pod egidą KGHM Polska Miedź S.A. – powiedziała Kaja Sznajdrowicz-Kręcichwost, dyrektor zarządzający Bieg Piastów.

Efektem wieloletniego zaangażowania KGHM są m.in. bezpłatne dla wszystkich trasy narciarstwa biegowego na Polanie Jakuszyckiej. Trasy są bardzo wysoko oceniane w środowisku narciarskim, są ratrakowane i przygotowane zarówno dla narciarzy, jak i biegaczy czy rowerzystów na cały rok.

Co roku współpraca jest rozszerzana o kolejne projekty jak m.in. prospołeczna „Akademia Biegowa KGHM”, czyli cotygodniowe, bezpłatne szkolenia z narciarstwa biegowego dla uczniów szkół podstawowych z Dolnego Śląska. Podczas zajęć prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów, dzieci poznawały techniki biegu narciarskiego i dobrych zachowań na biegówkach.

Ważną częścią działań w ramach umowy jest wolontariat KGHM. Co roku pracownicy miedziowej spółki pojawiają się na Polanie Jakuszyckiej i na specjalnie przygotowanych stoiskach zajmują się wsparciem i dopingiem zawodników. Wolontariusze w dużej mierze tworzą świetną atmosferę wokół imprezy, pełną serdeczności i uśmiechu. Dobre słowa i uśmiechy od pracowników KGHM są bezcennym wsparciem dla sportowców.

Od 2022 r. na kolejne edycje Biegu Piastów zapraszani są także przedstawiciele Rodzin Zastępczych, który na co dzień promują rodzicielstwo zastępcze w ramach kampanii KGHM Mie(dź) Rodzinę. Dzięki organizatorom ci wyjątkowi goście brali już udział w pieszych i rowerowych rajdach turystycznych. Dodatkowo na Polanie Jakuszyckiej każdorazowo organizowana jest Strefa Rodziny, oferująca rodzinne atrakcje oraz animacje dla najmłodszych uczestników.

48. Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego zaplanowany jest w dniach 25 lutego – 3 marca 2024 roku. Poprzednia edycja zgromadziła prawie 6 tys. zawodników z całego świata. Z kolei 12. Letni Bieg Piastów odbędzie się w sierpniu przyszłego roku.

Poprzedni artykułTurniej Rugby – FOTO
Następny artykułKGHM z tytułem Spółki Świadomej Klimatycznie 2023