Klub Rugby Miedziowi Lubin przy wsparciu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubinie oraz RCS zaprosił na turniej Rugby Tag młodzież z regionu. W zmaganiach wzięli udział podopieczni placówek specjalnych z Lubina, Złotoryi, Bolesławca, Jawora, Głogowa i Legnicy. Były puchary, dyplomy i nagrody.

21 listopada 2023 w hali RCS w Lubinie odbył się turniej integracyjny, który miał na celu popularyzację RUGBY TAG jako nowej formy aktywności fizycznej, integrację młodzieży z placówek z całego regionu oraz kształtowanie postaw sportowej rywalizacji według zasad fair play. W imprezie o zasięgu regionalnym wzięły udział reprezentacje szkolnictwa specjalnego z następujących miast : Bolesławiec, Głogów, Jawor, Legnica, Lubin, Złotoryja oraz zaprzyjaźnione szkoły z Lubina SP 3 i SP 5.

– Turniej oficjalnie otworzył dyrektor SOSZW w Lubinie Łukasz Nowicki. Gościem honorowym na zakończeniu turnieju był Paweł Kleszcz, Starosta Lubiński, który czynnie wspiera rozwój rugby w naszym regionie. Młodzież rozgrywała mecze w dwóch grupach, rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze, choć nie brakowało momentów bardzo ekscytujących. Na zakończenie każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom, puchar oraz nagrodę rzeczową w postaci piłki do rugby, która miała stanowić dobry początek do rozwoju dyscypliny. Organizatorami turnieju byli SOSzW im.Przyjaciół Dzieci w Lubinie, Klub Rugby Miedziowi Lubin, RCS Regionalne Centrum Sportowe. Kierujemy słowa podziękowania dla uczniów z ZS nr 1 w Lubinie, którzy w ramach wolontariatu pomagali organizatorom podczas imprezy. Największe podziękowania kierujemy dla Katarzyn, nauczycielek wychowania fizycznego SOSzW im. Przyjaciół Dzieci w Lubinie za serducho jakie włożyły w przygotowanie imprezy i dopięcie każdego szczegółu na ostatni guzik – mówi Tomasz Nimczyk, prezes KRML.

Poprzedni artykułKGHM zaprasza do świętowania Barbórki
Następny artykułKGHM Partnerem Tytularnym Biegu Piastów