Kolejny rok z rzędu uczniowie ZS MCKK w Lubinie mogą skorzystać z nietuzinkowych zajęć w ramach projektu „Otwarta firma”, które odbywają się w tej placówce w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości. Młodzież ma okazję spotkać się z przedsiębiorcami, przedstawicielami Urzędu Skarbowego czy Urzędu Pracy.

W projekcie „Otwarta firma” w ZS MCKK w Lubinie wzięły udział wszystkie klasy zarówno z kształcenia branżowego, jak i technicznego. W tym roku działania w ramach tego programu odbywały się pod hasłem „Ze szkoły na rynek pracy”. Wszyscy zaproszeni gości i wiedza, jaką się dzielą z młodymi ludźmi służą młodzieży w lepszym zrozumieniu jak działa rynek, jakie należy odprowadzać podatki, kto musi je płacić, co należy do obowiązków pracodawcy, a co do pracownika.

– Spotkania odbywają się zwykle na przestrzeni połowy listopada i są to zwykle wtorkowe zajęcia. To podoba się młodzieży i jest bardzo efektywne. Młodzież może porozmawiać zarówno z osobami tworzącymi miejsca pracy, czyli właścicielami firm, ale też z tymi, którzy pracują w Urzędzie Pracy czy Urzędzie Skarbowym. Pokazujemy, że współpraca z tymi instytucjami może przebiegać sprawnie i szybko. Koordynatorem tego projektu jest w naszej szkole pani profesor Danuta Szaflińska – Giłyk – mówiła Lucyna Kubis, dyrektor ZS MCKK w Lubinie.

Uczniowie ZS MCKK w Lubinie faktycznie są zadowoleni z zajęć w ramach tego projektu.

Była u nas pani z Urzędu Pracy, która nam dużo podpowiedziała. Wiemy już co możemy robić po szkole i gdzie się kierować, by znaleźć pierwsze prace. Zagadnienia podatkowe to faktycznie pewna czarna magia. Od tamtego roku przychodzili do nas różni przedsiębiorcy z różnych usług z Lubina, Legnicy czy Polkowic. Tłumaczyła nam też pani z Urzędu Skarbowego. Każdy chce to tak wytłumaczyć, byśmy lepiej to rozumieli, gdy wejdziemy na rynek pracy, ale i tak kiedyś trzeba będzie się przygotować wchodząc na rynek. Ten projekt to bardzo dobry pomysł. To ważne, bo daje nam to to dużo. Wiele rzeczy zapamiętujemy i to się przyda. Pisaliśmy dużo np. dokumenty aplikacyjne – mówili Arkadiusz Sobkowicz i Filip Haczyński z III TE oraz Krystian Bobro z III TG.

Poprzedni artykułPowiat zapłacił więc dzieci potrafią pływać
Następny artykułUczyli patriotyzmu i historii – FOTO