Stowarzyszenie „A tacy sami” podsumowało projekt „Umiem pływać”. Zajęcia trwały blisko 7 miesięcy i pozwoliły podopiecznym udoskonalić technikę pływania, czym na pewno podniosły poziom bezpieczeństwa młodzieży w chwili, gdy uczestnicy znajdą się nad wodą. Projekt był finansowany przez Powiat Lubiński.

Dzieci ze Stowarzyszenia „A tacy sami” mają za sobą projekt „Umiem pływać”. Szereg zajęć odbywał się od maja do listopada. Zajęcia były finansowane przez Powiat Lubiński w tamach zadania „Umiem pływać”.

– Na zakończenie programu dzieci otrzymały nagrody i dyplomy. Ci, którzy wytrwale chodzili na zajęcia mają już efekty pracy. W przypadku dzieci pływanie to forma aktywności fizycznej o tyle przyjazna, że często kojarząca się im po prostu z zabawą. Pływanie pomaga w rozwoju fizycznym i to na bardzo wielu poziomach. Nie tylko wpływa na poprawienie ogólnej kondycji, lecz także sprzyja prawidłowemu rozwojowi układu nerwowego i wzmacnia układ krążenia i układ oddechowy. Pływanie pozwala ćwiczyć bez nadmiernego obciążania mięśni i stawów a jednocześnie sprzyja rozładowaniu stresu i ogólnemu rozluźnieniu. Te i wiele innych korzyści doświadczyli uczestnicy sekcji pływackiej pod okiem trenera pływania pana Radka – informują organizatorzy.

Poprzedni artykułNa górniczą i świąteczną nutę – wystawa prac już dostępna
Następny artykułW ZS MCKK uczą jak wejść na rynek pracy – FOTO