Zbliża się jesień, czyli czas, kiedy ogrody działkowe pustoszeją. W tym okresie pozostawiony wartościowy sprzęt w altanach ogrodowych jest dla złodziei łatwym i cennym łupem. Dlatego też lubińska policja przypomina o kilku podstawowych zasadach, jakimi należy się kierować, aby uniknąć kradzieży oraz włamania do altanki.

Na terenie ogródków zbliża się koniec sezonu. To okres, kiedy opustoszałe działki i pozostawiony wartościowy sprzęt w altanach ogrodowych stanowi łakomy kąsek dla złodzieja.

– W związku z powyższym lubińscy policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie swojego mienia. Złodzieje kardą wszystko, co ma jakąkolwiek wartość, począwszy od narzędzi, kosiarek, innych elektronarzędzi, czajników, a nawet żywność. Aby ustrzec się przed kradzieżą, należy we właściwy sposób zabezpieczyć swoje mienie. Przede wszystkim musimy pamiętać o zamykaniu kłódek i zamków altanek, pomieszczeń na narzędzia oraz okien i drzwi w altanach. Wszystkie narzędzia i inne wartościowe przedmioty, starajmy się schować tak, aby były niewidoczne dla złodzieja, a najlepiej nie pozostawiajmy ich na okres jesienno – zimowy i starajmy się je przenieść w inne bezpieczne miejsce. Niezastąpionym zabezpieczeniem mienia przed kradzieżą jest również nasz sąsiad. Właściciele działek zazwyczaj się znają, chociażby z widzenia. Będąc na swoim ogrodzie, warto zwracać uwagę na teren ogrodu sąsiada, czy nie przebywają tam podejrzane osoby. Starajmy się zapamiętywać twarze obcych osób przebywających w obrębie ogrodów ponieważ mogą być to potencjalni sprawcy przestępstw i wykroczeń, a rysopis może pomóc Policji w ich zatrzymaniu – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Poprzedni artykułRusza konkurs z wiedzy o zwierzętach
Następny artykułKGHM pomoże kolejnym sportowcom