KGHM Polska Miedź S.A. Sponsorem Strategicznym Klubu Rugby Miedziowi Lubin. Zarząd Klubu podpisał umowę sponsoringową, dzięki której KGHM będzie wspierał drużynę w rozgrywkach polskiej Ligi Rugby.

KGHM od teraz wspiera kolejnych sportowców. Tym razem padło na rugbystów. – To dla nas wielki krok – mówi Tomasz Nimczyk, prezes klubu – KGHM pomoże nam w założeniach na sezon 2023/2024 zarówno w rozgrywkach seniorskich, jak i młodzieżowych. Nie ukrywamy, że w tym sezonie powalczymy o awans do 1 ligi, a ogromne wsparcie z KGHM na pewno przybliży nam ten cel – dodaje prezes
W klubie trenują aktualnie wszystkie kategorie młodzieżowe zarówno w Lubinie, jak i w Szkółce Rugby w Chocianowie. – Wsparcie pomoże jeszcze lepiej rozwijać ten sport w naszym regionie. Już planujemy kolejne kroki. Jednym z nich jest utworzenie drużyny kobiet, ponieważ świetnie rozwija się drużyna dziewczynek w Chocianowie, która od tego sezonu wystąpi w kategorii młodzik. W sezonie 2023/2024 po raz pierwszy wystartuje drużyna Kadeta, która od nowego sezonu zasili kadrę seniorską, dlatego ten rok jest dla nas kluczowym, jeśli chodzi o rozwój i wiążemy z nim wielkie nadzieje na przyszłość – mówi Tomasz Nimczyk.

Poprzedni artykułZabezpiecz altanę – policja przypomina o złodziejach
Następny artykułWizyta uczniów z Chile w KGHM i Zagłębiu Miedziowym