Słuchacze Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku poszli na wakacje. Rok akademicki 2022/23 zakończono uroczyście 13 czerwca w auli Uczelni Jana Wyżykowskiego. Był występ wokalny i spektakl – wszystko to dzieło seniorów-studentów.

Projekt Polkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku realizowany w Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach to program w pełni finansowany przez budżet gminy. Harmonogram zajęć, z których obecnie korzysta 197 słuchacz to m.in. warsztaty z ceramiki, sztuki teatralnej, malarstwo, wykłady językowe z angielskiego, niemieckiego czy rosyjskiego, zajęcia z informatyki, gimnastyka i wiele innych. Uczestnicy mówią krótko – PUTW to sposób na życie, uatrakcyjnienie dnia codziennego, nowe przyjaźnie, przygody i sporo wiedzy.

– Stworzyliśmy bardzo szeroki program począwszy od wykładów, poprzez gimnastykę, wycieczki i zabawy. Tkwię w przekonaniu, że to był to kolejny udany rok pełen radości, zadowolenia, satysfakcji i zdobytej wiedzy – mówił Tadeusz Kierzyk rektor Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

Poprzedni artykułFałszywy policjant wyłudził od seniorki 80 tys. zł
Następny artykułW Lubinie ponad 250 małych szachistów. Turniej dolnośląski – FOTO