Policjanci wydziału prewencji uratowali mężczyznę, który usiłował popełnić samobójstwo. Dotarli jako pierwsi na miejsce zdarzenia, zastając desperata w jego mieszkaniu. Miał podcięte żyły. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji, funkcjonariusze udaremnili mieszkańcowi Lubina próbę samobójczą.

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie trafiła informacja o jednym z mieszkańców miasta, który wysłał wiadomość tekstową do swojej byłej partnerki, że chce targnąć się na swoje życie.

– Ze zgłoszenia wynikało, że desperat podciął sobie żyły i może się szybko wykrwawić. Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci wydziału prewencji, którzy znaleźli mężczyznę w łazience. Sytuacja była bardzo poważna, bo desperat posiadał głębokie rany cięte przedramienia i stracił dużo krwi. Kontakt z zrozpaczonym mężczyzną był bardzo utrudniony, policjantom ciężko było się z nim porozumieć. Czuć było od niego alkohol. Mundurowi błyskawicznie podjęli działania ratujące życie lubinianina. Zatamowali krwawienie i udzielili niezbędnej pomocy przedmedycznej. Kiedy na miejsce przyjechała załoga pogotowia ratunkowego, mężczyzna trafił pod ich opiekę, a następnie został przewieziony do szpitala – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie

Policja wskazuje możliwości, jakie mamy szukając pomocy.

Jeśli mamy myśli samobójcze, jesteśmy ofiarą przemocy lub podejrzewamy, że ten problem może dotyczyć kogoś z bliskich, pomoc można uzyskać bezpłatnie w całym kraju w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej, adresy znajdują się na stronie http://www.oik.org.pl/ i na stronie http://www.interwencjakryzysowa.pl/osrodki-interwencji. Można też skorzystać z bezpłatnych telefonów zaufania. 116 123 to ogólnopolski telefon zaufania dla dorosłych, czynny w dni powszednie w godzinach 12-22, natomiast dzieci i młodzież mogą uzyskać wsparcie pod numerem 116 111 – infolinia czynna jest codziennie od godz. 12 do 22.

inf. KKP Lubin

Poprzedni artykułNa drodze do małego atomu – amerykański partner KGHM w Polsce
Następny artykułMuza zaprasza na planszówki, gry bitewne i warsztaty