Już 3 kwietnia pojawi się kolejna okazja, by skorzystać ze szkolenia online prowadzone przez policję. Odbiorcami mają być seniorzy, którzy coraz częściej padają ofiarami oszustów. „Senior on-line” to akcja prowadzona jednocześnie w kilku województwach Polski. W artykule link dla tych, którzy chcą wziąć w niej udział na żywo.

Policjanci lubińskiej komendy będą ponownie łączyli się przy wykorzystaniu sieci internetowej z mieszkańcami z terenu całego powiatu. Koncepcja “Senior Online” to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie, których celem jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa. Wejdź w ten link:
https://youtu.be/a6uAWI3Wp9s i połącz się z lubińskimi policjantami.

– Celem naszych działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie starszych osób ze skutecznymi metodami zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże czy rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. Policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej lubińskiej komendy przedstawią dane z ostatnich 3 miesięcy, do jakich przestępstw doszło na terenie powiatu lubińskiego, gdzie ofiarami oszustów padły osoby starsze – wyjaśnia asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Spotkanie odbędzie się 03 kwietnia 2023 roku, w godzinach 9.00-9.30 w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Poprzedni artykułRowery wciąż kuszą złodziei. Zdaj o swój jednoślad
Następny artykuł2,5 mld zł na przebudowę drogi z Lubina do Wrocławia – FOTO