Lubińska policja zachęca do włączenia się do akcji „Oznakuj swój rower”. Jednoślady są coraz częściej łakomym kąskiem dla złodziei. Kupując dobry rower trzeba liczyć się nierzadko ze sporym wydatkiem. Warto więc w razie czego go oznaczyć. Jeśli ktoś nam go skradnie, są wówczas większe szanse na odzyskanie. Oznakowany jednoślad jest też mniej atrakcyjny dla złodzieja.

Policjanci zapraszają właścicieli rowerów do wzięcia udziału w akcji prewencyjnej “Oznakuj swój rower”. Warto pamiętać, że rower oznakowany jest mniej atrakcyjny dla złodziei, a dzięki temu mniej narażony na kradzieże. W przypadku utraty jednośladu, policjantom po ujawnieniu takiego roweru, łatwiej jest też ustalić jego właściciela.

– Oznakuj swój rower to akcja prewencyjna trwająca wiele lat, mająca na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lubińskiego poprzez znakowanie rowerów. Osoby zainteresowane znakowaniem rowerów będą miały możliwość go markerem UV, który pozwala na znakowania przedmiotów w sposób niewidoczny w zwykłym świetle, w sposób nienaruszający ich struktur. Szybkoschnący atrament pojawia się tylko w świetle ultrafioletowym. Oznakowanie roweru umożliwia policji sprawne ustalenie właściciela jednośladu w przypadku jego kradzieży i odnalezienia. Wszystkich zainteresowanych oznakowaniem swoich jednośladów zapraszamy do siedziby Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, przy ul. Traugutta 3, wraz z rowerem, dowodem osobistym, dowodem zakupu lub kartą gwarancyjną roweru. Osoby niepełnoletnie muszą stawić się z opiekunem prawnym – informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie

Znakowania przeprowadzają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Osoby zainteresowane oznakowaniem roweru proszone są o wcześniejsze, telefoniczne uzgodnienie terminu, pod numerem telefonu: 47 8743 446. Akcje znakowania przeprowadzane będą również w miarę możliwości podczas imprez plenerowych. Termin i miejsce wydarzenia, w którym rowery będą znakowane zostaną upublicznione na stronie internetowej naszej komendy.

Poprzedni artykułII Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Muzyki Gitarowej
Następny artykułSzkolenie online dla seniorów. Policja zaprasza