Bieg Papieski dopiero w maju, ale już dziś można drogą elektroniczną zgłosić się do udziału. Wpisowe to 60 zł. Dystans do pokonania to 5 km. Dla najmłodszych przygotowano biegi na krótszych dystansach, które będą miały miejsce przed głównym biegiem.

W środę 15 marca od godziny 12.00 ruszyły elektroniczne zapisy do Biegu Papieskiego, który zaplanowano na 13 maja.

– Do startu zapraszamy wszystkich miłośników biegania. Bieg główny odbędzie się o godz. 18:18 spod Hali Widowiskowo – Sportowej. Meta będzie w hali RCS w Lubinie. Do udziału w imprezie zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących oraz wszystkich, którzy mają ochotę aktywnie spędzić ten wolny czas. Bieg ma na celu popularyzację biegania wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, ale też świetną zabawę – informuje Sabrina Trzeciak z RCS.

Oprócz biegu głównego odbędą się biegi dzieci dla przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych klas I- IV. Opłata startowa biegu głównego wynosi 60 zł. Pakiet startowy obejmuje m.in. wyjątkową koszulkę sportową oraz przepiękny medal za ukończenie biegu. Wydarzenie organizowane jest przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Lubin, a honorowy patronat nad biegiem objął Prezydent Miasta Lubina. Biegi młodzieżowe są bezpłatne. Zgłoszenia możliwe są poprzez www.super-sport.com.pl do 30.04.2023. W tym roku limit uczestników w biegu dzieci to 1500 osób.

Poprzedni artykułMCZ z myślą o pacjentach zaprosiło najlepszych ekspertów – FOTO
Następny artykułZOO Lubin zaprasza na Noc Sów