Na ul. Składowej w Lubinie kierujący samochodem dostawczym, cofając z trawnika nie zauważył pieszego i najechał na 86-letniego mężczyznę, który stał na chodniku. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 27-letni kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy.

19 stycznia po godzinie 12:00 na ulicy Składowej w Lubinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący dostawczym mitsubishi, 27-letni mieszkaniec Wrocławia, w wyniku nieprawidłowego cofania, najechał na 86-letniego mieszkańca Lubina, który stał na chodniku bezpośrednio za pojazdem. Potrącony mężczyzna został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala.

– Kierowca tłumaczył policjantom, ze nie widział stojącego za autem seniora. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Za spowodowanie wypadku odpowie teraz przed sądem.
Przypominamy, że zasadę zachowania szczególnej ostrożności powinni stosować zarówno kierowcy, jak też osoby piesze, i nie tylko poruszając się po drogach, ale również przebywając na placach czy parkingach. W miejscach tych również może być niebezpiecznie. Manewrujący pojazdami kierowcy mogą nie zauważyć poruszających się tam osób. Dlatego też dla własnego bezpieczeństwa przechodząc obok zaparkowanych pojazdów warto bacznie obserwować, czy przypadkiem kierowca nie rusza lub też nie wykonuje innego manewru. Pamiętajmy, że zderzenie z karoserią samochodu, nawet jeśli auto porusza się z niewielką prędkością, może spowodować u pieszego groźne obrażenia ciała – przestrzega asp. szt. Sylwia Serafin.

Poprzedni artykułSkradzione auta wrócą do właścicieli
Następny artykułPrawie 300 zgłoszeń do hackathonie KGHM Polska Miedź S.A.