Odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Gminy. Podczas spotkania wybrano przewodniczącego i jego dwóch zastępców. Rada to organ doradczy burmistrza Polkowic. – Zachęcam radnych młodzieżowych do zgłaszania nowych rozwiązań, ale też do wzięcia odpowiedzialności za te zmiany – powiedział podczas sesji burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

To już druga kadencja Młodzieżowej Rady Gminy (MRG). Pierwsza  trwała od 2019-2022 roku. Burmistrz Polkowic powołał radę jako ciało doradcze w sprawach istotnych dla młodego pokolenia polkowiczan.
– Głos młodzieży jest bardzo ważny i ma istotny wpływ na losy naszej małej wspólnoty. Gratuluję wszystkim kandydatom i tym spośród nich, którzy otrzymali mandaty radnych młodzieżowych i będą mieli udział w procesie decyzyjnym na rzecz naszej gminy. Życzę, aby tę trudną misję realizowali z pasją i oddaniem – mówi burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.
We wtorek (20.12), podczas inauguracyjnej sesji MRG drugiej kadencji, radni wybrali spośród siebie prezydium. Podczas tajnego głosowania na przewodniczącego rady wybrano Jakuba Bryla. Jego zastępcami zostali Oskar Jurkowski i Zuzanna Stawnicza. Jakub Bryl zapewnił, że wie, czego od rady oczekuje polkowicka młodzież.
– Na początek chciałbym się zająć miejscem dla młodzieży. Chciałbym również poprawić komunikację miejską do Chocianowa, bo uczniowie z Polkowic i Chocianowa mają ten dojazd utrudniony. To samo dotyczy Lubina. Chciałbym także, aby w Polkowicach powstała karta młodego mieszkańca, która gwarantowałaby zniżki dla młodych ludzi, na przykład do Aquaparku, na siłownię czy latem na Grzybka – wylicza Jakub Bryl.
Gratulując wyboru na przewodniczącego i jego zastępców, burmistrz Polkowic przywołał cele, jakie mu przyświecały kiedy inicjował działalność młodzieżowej rady.
– Młodzież ma w tę cechę, że chce zmieniać rzeczywistość. Właśnie po to w tej kadencji powołałem Młodzieżową Radę Gminy, aby punkt widzenia młodzieży na nasze wspólne sprawy był brany pod uwagę i traktowany bardzo serio. Dlatego zachęcam radnych Młodzieżowej Rady Gminy do proponowania nowych rozwiązań, ale też do wzięcia odpowiedzialności za te zmiany – zaznacza włodarz Polkowic.
Obecna rada została wyłoniona w wyborach, które odbyły się 16 listopada w polkowickim Kinie. Do rywalizacji o głosy wyborców zgłosiło się wówczas 29 kandydatów. Zgodnie ze statutem Młodzieżowej Rady Gminy jej druga kadencja potrwa do 2025 roku.

Poprzedni artykułUroczystości 41. rocznicy pacyfikacji kopalni „Rudna”
Następny artykułRuszyło na osiedlu Dąbrowskiego