17.6 C
Lubin
sobota, 23 września 2023 17:32:20
Strona główna ! Promowane Stypendia dla najlepszych żaków

Stypendia dla najlepszych żaków

505
0

Burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki, wręczył najlepszym studentom, mieszkańcom naszej gminy, stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce. Wśród wyróżnionych są przedstawiciele wielu kierunków i specjalizacji, zarówno technicznych, jak i humanistycznych.

O stypendium burmistrza Polkowic mogą ubiegać się studenci studiów I i II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, studiujący na uczelniach publicznych i niepublicznych,
w systemie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Muszą oni spełnić łącznie kryteria dotyczące zamieszkania na terenie gminy Polkowice, uzyskania średniej ocen co najmniej 4,9 ze wszystkich egzaminów i zaliczeń w danym roku akademickim przy skali ocen 2-5 lub średnią ocen co najmniej 5,2 przy skali ocen 1-6.

Średnią 5,02 może pochwalić się Krystian Jurga, polkowiczanin, student informatyki w Szkole Wyższej Zarządzania we Wrocławiu. Jak sam podkreśla, uzyskanie takiego wyniku to wypadkowa wielu składowych.

– To zależy od kierunku studiów i podejścia studenta. Ja na przykład wcześniej byłem na innych studiach, więc teraz moje podejście jest dużo bardziej poważne. Jestem zdeterminowany, żeby skupić się na nauce, dlatego nie było mi aż tak ciężko uzyskać tę średnią – zdradza Krystian Jurga.

Nie tylko studenci uczelni technicznych zasłużyli sobie na nagrody za wysokie wyniki w nauce. Wśród wyróżnionych był także Jakub Leniart, student ostatniego roku na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stypendium w imieniu Jakuba odebrał jego ojciec, Dariusz Leniart.

– Jakub miał artystyczną duszę od dziecka. Zawsze coś tam malował. Część tych wczesnych prac trzymam gdzieś schowane, może kiedyś okażą się wiele warte. Na razie na pewno na uwagę zasługują jego obrazy, które będzie można wkrótce obejrzeć na jego wystawie dyplomowej we Wrocławiu – informuje Dariusz Leniart.

Za swojego wnuka nagrodę odebrał Władysław Pawłowski, dziadek Michała Kołodyńskiego, absolwenta wydziału mechaniczno-energetycznego na Politechnice Wrocławskiej. Pan Władysław jest jednym z najbardziej zagorzałych kibiców rozwijającej się kariery Michała.

– Wnuk skończył swój kierunek z wyróżnieniem, już pracuje, jest bardzo zadowolony ze swojej pracy i cały czas nadal się rozwija. To, że jest tak ambitny i pracowity bardzo mnie cieszy. Nie spoczywa na laurach, tylko ciągle chce się dokształcać – mówi z satysfakcją dziadek, Władysław Pawłowski.

Kwestię przyznawania stypendiów dla studentów reguluje uchwała Rady Miejskiej z 2019 r. w sprawie zasad przyznawania stypendiów studentom zamieszkałym na terenie gminy Polkowice. Zgodnie z jej treścią, aby uzyskać stypendium burmistrza oprócz wysokiej średniej trzeba jeszcze uzyskać pozytywne oceny ze wszystkich egzaminów i zaliczeń, mieć mniej niż 26 lat oraz nieprzebywanie na urlopie, który przerywałby tok studiów.

– Uzyskanie tak wysokich średnich ocen to znakomity wynik, jeśli chodzi o uczelni wyższe. Bo to nie jest szkoła podstawowa czy średnia, gdzie materiał jest w całości podawany przez nauczyciela. na studiach to już jest poszukiwanie – zaznacza Ewa Kowalik, zastępca burmistrza Polkowic do spraw społecznych.

– Na studiach nie ma egzaminu, gdzie prowadzący przekaże wszystkie treści i nie ma pytań, do których można się odnieść. Dlatego mnie bardzo cieszy, że mamy takich zdolnych, młodych ludzi, którzy wkładają tak dużo pracy w swoje studiowanie – dodaje burmistrz Ewa Kowalik, wieloletnia pedagog.

Wśród tegorocznych stypendystów są m.in. studenci pedagogiki, informatyki, prawa, malarstwa, finansów czy architektury. Wszyscy stypendyści oprócz stypendiów otrzymali z rąk burmistrza Polkowic, Łukasza Puźnieckiego, listy gratulacyjne oraz zestawy pamiątkowych gadżetów.

Poprzedni artykułW podziękowaniu honorowym krwiodawcom
Następny artykułWspólna wigilia w lubińskim rynku
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com