Czy młodzież w Lubinie potrafi reagować w sytuacjach, w których trzeba komuś udzielić pierwszej pomocy? Czy młodzi ludzie wiedzą jak należy postępować aby pomagać innym, dbając o własne bezpieczeństwo? Powiat lubiński przygotował program edukacyjny dla młodzieży. Dowiedz się więcej!

Pierwsza pomoc – jak jej udzielać?
Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której ktoś obok będzie wymagał udzielenia pierwszej pomocy. Nie wszyscy jednak czują się na siłach, żeby udzielić fachowej pomocy – a to nasz obowiązek. Ważne więc aby mieć podstawową wiedzę w tym zakresie.

Na filmach i serialach ratowanie życia wydaje się proste. Ktoś klęka obok poszkodowanego i ratuje mu życie, udzielając odpowiedniej pomocy. Niestety w prawdziwym życiu udzielanie pomocy nie zawsze wydaje się proste i niewiele ma wspólnego ze scenami z filmu. W prawdziwym życiu liczy się czas, opanowanie i niezwłoczne wezwanie karetki.

Dzięki programowi pn.: „Uczymy się ratować życie – pierwsza pomoc przedmedyczna” finansowanemu ze środków Powiatu Lubińskiego uczniowie pierwszych klas szkół średnich będą uczestniczyć w zajęciach, podczas których będą się uczyć jak postępować w sytuacjach wymagających udzielenia pierwszej pomocy. To ważny społecznie program, który doceniają mieszkańcy.

Programy edukacyjne dla młodzieży w Lubinie

Program edukacyjny, który realizowany jest w Lubinie, obejmuje cykl szkoleń dla młodzieży, które dostarczą im wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz usystematyzują to co młodzi ludzie już wiedzą w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzięki tej inicjatywie uczniowie średnich szkół będą bardziej świadomi w zakresie zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Taka wiedza przyda się młodzieży w codziennym życiu, będą też mogli przekazywać najnowsze standardy w zakresie udzielania pomocy swoim członkom rodziny.

Wszyscy pamiętamy przecież, że przy wykonywaniu sztucznego oddychania trzeba uciskać klatkę piersiową i wykonywać wdechy. Ważne jest jednak, żeby wiedzieć jak i ile tych uciśnięć i wdechów powinno być. Takie programy społeczne podnoszą poziom wiedzy w tym zakresie.

Profesjonalne szkolenia dla młodzieży w Lubinie

Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr na co dzień prowadzi szkolenia w zakresie BHP i udzielania pierwszej pomocy, dlatego też bez wahania przystąpiło do programu edukacyjnego finansowanego przez Powiat Lubiński.

Cieszymy się, że wygraliśmy podstępowanie i będziemy mieli możliwość dzielenia się cenną wiedzą w zakresie udzielania pomocy. Mamy wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów i ratowników, którzy prowadzą też tego typu profesjonalne szkolenia dla firm.  Więcej o szkoleniach bhp na stronie https://mckk.pl.

Ludzkie życie i bezpieczeństwo w każdej sytuacji to bardzo ważne tematy, które powinny być poruszane nie tylko na szkoleniach bhp dla firm, ale także w naszych szkołach. Wierzymy, że takie programy przyczynią się do większego zaangażowania ludzi w niesieniu pomocy innym, gdy będą tego potrzebować.

Poprzedni artykułChoinka, Mikołaj i życzenia
Następny artykułW podziękowaniu honorowym krwiodawcom