Z myślą o amazonkach w Polsce prowadzona jest akcja „Dotykam – wygrywam”. W Lubinie działania te mają miejsce od 10 lat w salonie „Biustyna”. Tam kobiety mają do dyspozycji pojemnik, do którego mogą wrzucić niepotrzebne już, zużyte staniki. Dochód z recyklingu tej bielizny przeznaczony będzie na Stowarzyszenie polskich amazonek. Dodatkowo, za każdy stanik kobiety dostaną bon na 20 zł przy zakupie nowego biustonosza.

Październik, miesiąc, w którym od 10 lat w Lubinie, a od 11 w Polsce trwa akcja „Dotykam – wygrywam”. Zasady są proste – kobiety wrzucają do przygotowanego pojemnika w salonie „Biustynka” swoje stare, znoszone i niechciane staniki, dostają za każdy bon na 20 zł do zakupu nowej bielizny. Co ze starymi stanikami? Otóż firma recyklingowa da im drugie życie, a dochód z tego przedsięwzięcia zostanie przekazany na wsparcie dla Stowarzyszenia polskich amazonek.

Do udziału w  akcji zachęca właścicielka salonu, Justyna Dąbrowa, która w ten sposób uwypukla październik – miesiąc różowej wstążki. To czas, gdy kobietom przypomina się z każdej strony o konieczności profilaktycznych badań pod kątem wczesnego wykrywania raka piersi.

Poprzedni artykułPolkowiczanie wyrazili swoje zdanie co do przebiegu Kolei Aglomeracyjnej
Następny artykułWybudowali dodatkowe studnie. Polkowice bezpieczne w razie kryzysu