Starostwo Powiatowe w Lubinie w ramach promocji i ochrony zdrowia poza głównymi programami zdrowotnymi trzeci już rok prowadzi kampanię „Jesteś ważna. Zbadaj się!”. W tym roku projekt ten poszerzył się o współpracę m.in. z PKS Lubin. Teraz autobusy miejskie będą przypominały o badaniach.

10 października oklejono miejskie autobusy hasłem kampanii. W ten sposób wszyscy lubinianie będą mieli okazję, by sobie przypomnieć o ważnych profilaktycznych badaniach, którym powinny poddać się kobiety nie tylko te z grupy ryzyka.

– Na rzecz kampanii powstała też strona, a konkretnie profil na portalu społecznościowym, na którym regularnie relacjonujemy działania podejmowane przez powiat. Dodatkowo, aby zwiększyć zasięg kampanii, postanowiliśmy umieścić logo „Jesteś ważna. Zbadaj się!” na autobusach miejskich PKS Lubin. Chcemy w ten sposób dotrzeć do jak największej grupy odbiorców. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję. Wysyłajcie nam swoje zdjęcia, filmy z podejmowanych działań, a my będziemy będziemy publikować je na naszym profilu „Jesteś ważna”- mówiła Monika Bajon gł. spec. Departamentu Spraw Społecznych Starostwo Powiatowe w Lubinie.

Poprzedni artykułPaździernik – czas na profilaktykę raka piersi – FOTO
Następny artykułOla i Borys idą do szkoły