Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. przygotowało II konferencję „Październik na różowo – żyjemy długo i zdrowo”. Kobiety z całego regionu mogły wziąć udział w spotkaniu w CK Muza. Były rozmowy o zdrowiu, diagnostyce, profilaktyce, ale też o relaksie, aktywności, urodzie i pierwszej pomocy.

Miesiąc różowej wstążki, czyli październik, moment, gdy trzeba kobietom przypomnieć o profilaktyce raka piersi i diagnostyce. Właśnie w tym celu Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. zaprosiło panie na II konferencję „Październik na różowo – żyjemy długo i zdrowia”. W ramach wydarzenia zadbano o sporo atrakcji m.in. słodkie przekąski, punkty pomiaru składu ciała, mierzenia ciśnienia tętniczego i w gałce ocznej oraz stoiska z kosmetykami i biżuterią, usługami fitness i wiele innych.

– Profilaktyka, której zawsze będziemy poświęcali za mało uwagi, jest rzeczą na tyle ważną dla zdrowia mieszkańców, że trzeba ją jak najszerzej stosować. Profilaktyka często przegrywa z medycyną interwencyjną – mówił Piotr Milczanowski, prezes zarządu MCZ w Lubinie.

– Razem z mężem jesteśmy tu z naszą marką miedziowo.pl. To ręcznie robiona biżuteria miedziana, która ma właściwości zdrowotne. Dzisiejsze wydarzenie uważam za bardzo potrzebne i niezbędne. Profilaktyka jest często pomijana, ale to jest bardzo istotne. Trzeba poruszać ten temat. To wydarzenie było stworzone z myślą o kobietach,a le dziś i panowie świetnie się tu odnajdują – mówiła Ewa Sura, miedziowo.pl

Poprzedni artykułAmbasador Polski 2022 – znamy laureatów plebiscytu KGHM
Następny artykułKampania „Jesteś ważna. Zbadaj się!” też na autobusach