Specjalistycznej Poradni Rodzinnej im. św. Joanny Beretta Molla w Lubinie kontynuuje udzielanie Porad w ramach całorocznego projektu finansowanego przez Gminę Miejską Lubin. Są jednak nowe propozycje warsztatowe na październik w ramach projektu “Stres – stop!” we współpracy ze Stowarzyszeniem PAX dzięki wsparciu KGHM Polska Miedź.

Pierwsze warsztaty to coś, co pozwoli na chwilę zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości.

– Zapraszamy na spotkanie z muzykoterapią, podczas którego każdy będzie mógł odprężyć się i zrelaksować. Słuchając odpowiednio dobranej muzyki uczestnicy warsztatów uspokajają się i rozluźniają organizm, poprawiają nastrój, zmniejszają napięcie emocjonalne. W dzisiejszych stresujących czasach takie spotkanie wydaje się idealnym sposobem na spędzenie piątkowego popołudnia. Zajęcia muzykoterapii odbędą się 7 października o 17:00 w siedzibie Poradni w Lubinie, a poprowadzi je Joanna Ślipko – dyplomowany muzykoterapeuta, trener komunikacji opartej na empatii, rehabilitant zaburzeń głosu, pedagog wokalny, wokalistka. Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Na spotkanie należy zabrać ze sobą matę lub koc. Warsztaty odbywają się w ramach projektu ‘Stres – stop” wspieranego przez KGHM Polska Miedź – informuje Agata Szymkowiak, dyrektor Specjalistycznej Poradni Rodzinnej im. św. Joanny Beretta Molla w Lubinie, która mieści się przy ulicy Orlej.

Kolejna propozycja Poradni to to warsztaty skierowane do mam dziewczynek w wieku 9-12 lat. – To czas, w którym dziewczynki wkraczają w burzliwy okres dojrzewania, kiedy mamy często zastanawiają się, jak przekazać im wiedzę dotyczącą płciowości, seksualności, zmian, jakie zachodzą w organizmie dziewczynki. Zdajemy sobie sprawę, że poruszanie tej tematyki często wiąże się ze stresem u wielu mam, dlatego chcemy im pomóc wprowadzić córeczki w tę sferę. Warsztaty na podstawie ogólnopolskiego programu “Mama – córce, kobieta – kobietce” odbędą się 13 października o godz. 17:00 w siedzibie Poradni w Lubinie, są one bezpłatne, zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu Poradni. Więcej informacji o tematach poruszanych na tych warsztatach można znaleźć na stronie www.mamacorce.iner.pl .Te zajęcia także odbywają się w ramach projektu “Stres – stop!” wspieranego przez KGHM Polska Miedź – dodaje Agata Szymkowiak, dyrektor Poradni – Dołączamy wraz ze Stowarzyszeniem PAX do II Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Depresji. W jego ramach można skorzystać z porad oferowanych przez naszych specjalistów bezpłatnie i anonimowo. Wystarczy zgłosić się telefonicznie – mówi dyrektor.

Poradnia mieści się przy ul. Orlej 32 w Lubinie. Pełne informacje można znaleźć na stronie http://pr.diecezja.legnica.pl, lub dzwoniąc pod numer tel. 697 672 275 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00.

Poprzedni artykułKGHM dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego
Następny artykułEnergia elektryczna, chłód i ciepło z innowacyjnego rozwiązania KGHM