Piłkarze z ZG Rudna najlepsi w 6. Turnieju Piłkarskim o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź. Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z ZG Lubin, trzecie zaś z PeBeKa. W sumie 10 czerwca w zmaganiach na murawach boisk Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie wzięło udział 18 zespołów.

Początkowo w Turnieju ZPPM miało wziąć udział 24 zespołów. Ostatecznie w szranki o miano najlepszych stanęło 18 drużyn z oddziałów KGHM i ze spółek z Grupy Kapitałowej. Były też zespoły gościnne z samorządów lokalnych. Nie chodziło jednak tylko i wyłącznie o rywalizację.

– Ten turniej ma swoją długą tradycję. Mamy drużyny, które wywodzą się z firm członkowskich ZPPM. Mamy ciąg technologiczny – kopalnie i spółki z grupy kapitałowej. Oprócz tego dołączyły drużyny z gmin i drużyna ZPPM, która trenowała cały rok. Chodzi nam o to by była to przestrzeń do spotkań biznesu, samorządu – mówiła Beata Staszków prezes zarządu ZPPM. Staramy się by to było miejsce spotkań zarówno ludzi biznesu, pracujących, jak i ich rodzin – mówiła Beata Staszków, prezes ZPPM.

W turnieju byli też piłkarze m.in. z Mercusa Logistyka, Energetyki, Pol-Miedź Trans, Zakładu Hydrotechnicznego, Gmina Lubin, Gmina Malczyce, KGHM Zanam, Huta Miedzi Głogów czy Oldboye Zagłębia Lubin.

Poprzedni artykułBezpłatny transport dla…
Następny artykułRugby Miedziowi pokonali K.S. Ruda Śląska