Piłkarze z ZG Rudna najlepsi w 6. Turnieju Piłkarskim o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź. Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z ZG Lubin, trzecie zaś z PeBeKa. W sumie 10 czerwca w zmaganiach na murawach boisk Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie wzięło udział 18 zespołów.

Początkowo w Turnieju ZPPM miało wziąć udział 24 zespołów. Ostatecznie w szranki o miano najlepszych stanęło 18 drużyn z oddziałów KGHM i ze spółek z Grupy Kapitałowej. Były też zespoły gościnne z samorządów lokalnych. Nie chodziło jednak tylko i wyłącznie o rywalizację.

– Ten turniej ma swoją długą tradycję. Mamy drużyny, które wywodzą się z firm członkowskich ZPPM. Mamy ciąg technologiczny – kopalnie i spółki z grupy kapitałowej. Oprócz tego dołączyły drużyny z gmin i drużyna ZPPM, która trenowała cały rok. Chodzi nam o to by była to przestrzeń do spotkań biznesu, samorządu – mówiła Beata Staszków prezes zarządu ZPPM. Staramy się by to było miejsce spotkań zarówno ludzi biznesu, pracujących, jak i ich rodzin – mówiła Beata Staszków, prezes ZPPM.

W turnieju byli też piłkarze m.in. z Mercusa Logistyka, Energetyki, Pol-Miedź Trans, Zakładu Hydrotechnicznego, Gmina Lubin, Gmina Malczyce, KGHM Zanam, Huta Miedzi Głogów czy Oldboye Zagłębia Lubin.

Poprzedni artykułPopracują wspólnie nad projektami małych reaktorów modułowych
Następny artykułRugby Miedziowi pokonali K.S. Ruda Śląska