Klub Sportowy ZG Run, prezydent Głogowa i KGHM Polska Miedź S.A. zapraszają do udziału w drugim Biegu Obrońców Głogowa, który odbędzie się 4 września. Poza biegiem głównym na 10 km sportowe atrakcje czekają również na krótkich dystansach na najmłodszych. Zapisy nadal trwają.

To już ostatnie chwile, by zapisać się do biegu na 10 km w Głogowie. Na dystansie 10 km biegacze wezmą udział w drugim już wydarzeniu pod hasłem „Bieg Obrońców Głogowa”.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Klub Sportowy ZG RUN, który wspiera prezydent miasta. Sponsor główny to KGHM Polska Miedź S.A. Bieg główny odbędzie się o godzinie 10:00, ale już o 9:00 będą biegowe atrakcje dla najmłodszych. Klasy I – III pokonają dystans 400 metrów, klasy IV – VI pobiegną na 800 metrów, zaś uczniowie klas VII i VIII pokonają 1 milę.

Jak zapewnia Jakub Plewko, prezes KS ZG RUN, na biegaczy czekają nie tylko medale, ale również ciepły posiłek. Już wiadomo, że na starcie do biegu głównego udział zadeklarowało około 400 uczestników.

Miejscem wydarzenia jest Stadion Wita Stwosza. 

fot. archiwum

Poprzedni artykułLaptopy od rządu dla Polkowic
Następny artykułRolki na koniec wakacji. Mnóstwo nagród