Międzypokoleniowe warsztaty oraz konkurs dla seniorów i dzieci, czyli Eko-Fashon Days organizuje Centrum Kultury. Jest to wydarzenie edukacyjne realizowane w ramach projektu „Zielono-niebieska infrastruktura w Polkowicach”.

Jeśli uwielbiacie spędzać czas razem z wnukami i wspólnie uczyć się nowych rzeczy lub przekazywać sobie swoje umiejętności to Eko-Fashion Days jest właśnie dla was”zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Uczestnicy (zespoły senior-wnuk) będą mieli za zadanie stworzyć kreacje, które następnie zaprezentują podczas pokazu mody, a prace oceniać będzie jury. Nie będą to jednak zwykłe ubrania. Seniorzy wraz z dziećmi będą mieli za zadanie samodzielnie zaprojektować i uszyć kompletny strój z wykorzystaniem materiałów z „drugiej ręki” na zasadach upcyklingu. Strój przeznaczony ma być dla dziecka.

Celem warsztatu jest również międzypokoleniowa integracja, podczas której nastąpi wymiana wiedzy pomiędzy pokoleniami. Osoby starsze pomagając dzieciom w szyciu, cerowaniu, odnawianiu ubrań będą mogły przekonać młode pokolenie, że naprawianie ubrań było kiedyś rzeczą naturalną i codzienną, a przy tym przyjazną środowisku. Przekazywane będą tym samym właściwe wzorce społeczne w zakresie upcyklingu i ochrony środowiska naturalnego” – czytamy w regulaminie warsztatów i konkursu.

Zgłoszenia należy dostarczyć w dniu 29 sierpnia, w godz. 7.00-15.00 do Sekretariatu Centrum Kultury w Polkowicach (ul. Skalników 4).

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. Do udziału w warsztatach zakwalifikuje się wyłącznie 10 zespołów składających się z seniora i wnuka.

Zapraszam państwa na wyjątkowe warsztaty, podczas których rzeczy nieużywane na co dzień mogą ponownie nabrać wartości i stać się czymś nowym. Dzięki przekazanej wiedzy będą mogli państwo stworzyć unikalne, upcyklingowe kreacje i tym samym dać nowe życie zwykłym odpadom, a przy okazji zdobyć atrakcyjne nagrody – mówi Ewa Kowalik, wiceburmistrz ds. społecznych.

Do wygrania są wspaniałe nagrody m.in. elektryczny rower czy elektryczna hulajnoga. Fundatorem nagród  jest burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki. Nagrody zakupione zostały w ramach dotacji, którą gmina Polkowice pozyskała na realizację projektu pn. Zielono-niebieska infrastruktura w Polkowicach finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz budżetu gminy Polkowice.

Projekt „Zielono-niebieska infrastruktura w Polkowicach” dofinansowany jest z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach Programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu i korzysta z dofinansowania o wartości 4 883 320 zł otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Celem projektu jest zwiększenie odporności gminy Polkowice na zjawisko zmian klimatu, adaptowanie się do ich skutków oraz przeciwdziałanie ich postępowaniu przy jednoczesnym podnoszeniu świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Poprzedni artykułRusza czwarta edycja plebiscytu „Ambasador Polski”
Następny artykułPowrót z klasą w Indomo w niedzielę