Polkowice to kolejny przystanek na trasie tegorocznej, już 51. odsłony „Lata z Radiem”. Dziennikarze flagowej, wakacyjnej audycji Programu 1 Polskiego Radia odwiedzili już Tarnów, Uniejów, Działoszyn, Ostrołękę, Myślenice, Sieradz i Stegnę. Wszędzie tam, gdzie dociera ekipa Jedynki, nie brakuje fantastycznej zabawy oraz spotkań ze słuchaczami – zarówno podczas plenerowego wydania audycji „Lato z Radiem”, jak i – towarzyszących wydarzeniom – Familijnych Pikników dla całych rodzin.

Tak będzie również tej niedzieli (21.08) w Polkowicach, gdzie z plenerowych studiów wyemitowane zostanie nie tylko „Lato z Radiem” (10.00-13.00; prowadzący: Sława Bieńczycka i Roman Czejarek), ale również „Muzyczna Jedynka” (audycja o godz. 16.00-17.00; przy mikrofonie Anna Will).

Polskie Radio przygotowało dla słuchaczy rozmaite konkursy z nagrodami oraz ciekawe spotkania z prowadzącymi audycje. Podczas Familijnych Pikników, które odbędą się w godz. 11.00-17.00 w Polkowicach w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku, do wygrania będą również atrakcyjne nagrody w konkursach: „Z tabliczkami TAK lub NIE”, „Czy znasz ten przebój Lata z Radiem?”, „Najlepszy kibic Lata z Radiem” (godz. 13.00-13.35; prowadzący: Sława Bieńczycka i Roman Czejarek).

Niezmiennie jednym z najważniejszych punktów spotkań ze słuchaczami są wspólne ćwiczenia, które poprowadzi Natalia Filipp. Uczestnicy będą mogli wziąć udział aż w trzech zajęciach „wf-u” – porannej gimnastyce „Obudź się” oraz popołudniowych zajęciach „Sprawdź siłę” i relaksacyjnych ćwiczeniach „Zregeneruj się”.

Dla najmłodszych słuchaczy Polskie Radio Dzieciom przygotowało m.in. warsztaty dziennikarskie „Nie-Udana Audycja” ze Zbyszkiem Kozłowskim (o godz. 13.00) i zabawy dźwiękowe: „Sprint przez pytanie do mety” oraz „Od małego do dużego”, które poprowadzi Agnieszka Ciecierska z Jedynki Dzieciom (ok. godz. 15.30-16.00). A na „Zagadki dźwiękowe” zaprasza Pascal Kaczorowski (ok. godz. 14.30).

Nie zabraknie również występów lokalnych zespołów i solistów. W Polkowicach usłyszeć będzie można: Centrum Uśmiechu (godz. 15.00) oraz miejscowy zespół NOBO (16.45).

Więcej na temat wszystkich atrakcji Lata z Radiem 2022 na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia oraz na stronie internetowej i w mediach społecznościowych stacji oraz na specjalnej stronie latozradiem.pl.

Poprzedni artykułLedwie objęli stanowiska, a już łamią prawo
Następny artykułKGHM prezentuje wyniki za pierwsze półrocze 2022 roku