W tym roku udało się zorganizować akcję, która przed pandemią miała miejsce cyklicznie. Mowa tu o zbiórce krwi w Parku Wrocławskim, którą Centrum Edukacji Przyrodniczej przygotowywało zawsze z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Tym razem udało się zebrać 13 litrów życiodajnego płynu.

Od godziny 9:00 do 13:00 w Parku Wrocławskim nieopodal kawiarni stał krwiobus RCKiK w Lubinie. Zawitało do niego 29 osób, które chciały wziąć udział w zbiórce krwi. Udało się w sumie oddać 13 litrów.

– Leje się dziś krew i oby jak najwięcej się jej wylało. Do tej pory już prawie 20 osób oddało krew, a krwiobus działa od godziny 9:00. Wspólnie z RCKIK organizujemy zbiórkę krwi w lubińskim ogrodzie zoologicznym, ponieważ znajdujemy się w parku miejskim, miejscu które jest bardzo popularne i odwiedzane przez mieszkańców i przez przejeżdżających gości. Park jest dobrym miejscem, żeby taką zbiórkę zorganizować. Jest ona u nas cyklicznie. Przerwa była tylko w czasie pandemii. Polecam oddać krew, bo nie ma się czego bać. Wśród naszych pracowników jest wielu krwiodawców. Są także już odznaczeni i zasłużeni krwiodawcy. Jeden z nich jest tutaj też naszym koordynatorem tego wydarzenia i kontaktem z RCKiK w Lubinie – mówiła Agata Bończak Dyrektor CEP w Lubinie.

Poprzedni artykułNowe trasy w aplikacji turystycznej naMIEDZI
Następny artykułBartosz nie żyje już rok, biegli się boją, prokuratura działa, a policjanci wciąż pracują w komendzie – FOTO