Zaczęli od Dolnego Śląska, województwa mazowieckiego i śląskiego – idą z „EuroMisją”, czyli ogólnopolska kampanią informacyjną i debatą na temat wprowadzenia do Polski waluty euro. Chcą podzielić się swoją wiedzą i swoim zdaniem, ale też poznać poglądy Polaków na ten temat. 22 lipca byli w Lubinie.

 

W Lubinie 22 lipca miała miejsce inaugurująca ogólnopolskiej akcji „EuroMisja” w województwie dolnośląskim. Podczas konferencji zaprezentowano mobilną wystawę przygotowaną przez organizatorów. Zapowiedziano również, że w całym kraju będą prowadzone debaty i dyskusje na temat wprowadzenia waluty euro do Polski. Mają być ulotki informacyjne i rozmowy na żywo oraz w mediach społecznościowych. Akcja rozpoczęła się w województwach dolnośląskim, mazowieckim i śląskim.

– Od kilkunastu miesięcy zmagamy się z inflacją utrzymującą się na bardzo wysokim poziomie. Raty kredytów rosną w zastraszającym tempie, a rząd i de facto zależny od niego Narodowy Bank Polski nie potrafią sobie z tym poradzić. Polski złoty jest dzisiaj walutą słabą i niestabilną. Dlatego priorytetem jest rozpoczęcie debaty na temat przyjęcia przez Polskę euro. Celem akcji jest przedstawienie najważniejszych informacji dotyczących euro, zalet, które przyniesie wprowadzenie tej waluty w Polsce oraz obalenie mitów związanych z tym procesem – mówi Robert Kozłowski, przewodniczący Młodych Nowoczesnych województwa dolnośląskiego.

Poprzedni artykułDąbrowskiego do rewitalizacji
Następny artykułPojadą nad morze