Uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej nr 3 zwiedzili najciekawsze zakątki miasta i zmagali się w turnieju rycerskim. A to wszystko w ramach szkolnego projektu „Święty Sebastian patronem Polkowic”.

Pierwszoklasistom w spacerze pod hasłem „Ścieżką historii Polkowic” towarzyszyła przewodniczka z Centrum Kultury.

– Oprowadziła naszych uczniów po najciekawszych i najstarszych miejscach naszego miasta, opowiadając wiele ciekawych historii i odkrywając sporo tajemnic – informuje Wioletta Ginczelewska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach. – Było to bardzo miłe, atrakcyjne i pouczające spotkanie.

Z kolei uczniowie klas drugich wzięli udział w „Turnieju Rycerskim na wesoło”. W szranki stanęli rycerze, prezentując tarcze, miecze i stroje wykonane z pomocą rodziców. Dziewczynki zaś zamieniły się w średniowieczne dworki.

Poprzedni artykułRaczyński z absolutorium i wotum zaufania
Następny artykułJędrzychów przyłączony!