12 głosów za, 6 przeciw i 2 wstrzymujące się to statystyka w głosowaniu radnych miejskich podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Lubinie nad absolutorium dla prezydenta miasta. Robert Raczyński dostał też wotum zaufania, a uchwały, które z jego inicjatywy głosowano podczas tych obrad również zostały podjęte.

Skład Rady Miejskiej w Lubinie od dawna jest na korzyść włodarza miasta. Praktycznie wszystkie jego inicjatywy uchwałodawcze są podejmowane. Zaskoczenia więc nie było i tym razem, gdy 14 czerwca radni pochylili się nad głosowaniem w sprawie wotum zaufania i absolutorium dla Roberta Raczyńskiego i mu go udzielili. Radni opozycyjni do włodarza nie widzą realiów 2021 aż tak doskonale, jak ci, którzy mu sprzyjają.

– Widzę, że to głosowanie będzie na pewno pozytywne. Finanse i inwestycje nie są zagrożone. Nasze miasto zyskuje na rozwoju. Wszystkie obwodnice w porównaniu sprzed lat dla ludzi z zewnątrz przyjeżdżających do Lubina to niebo a ziemia. Porównajmy Park Wrocławski i strzelnicę – to rozwój tego miasta, a nie zastój – mówił Dariusz Jankowski.

– Nie do końca jesteśmy zadowoleni z inwestycji niedokończonych i przesuniętych. Mamy wrażenie, ze plany są przesunięte na czas wyborczy. Rozumiemy, ze sytuacja wojny i COVID mogła spowolnić niektóre przetargi, ale miasto ma środki i mogło przyspieszyć. Opóźniono Wierzbową i oddano później. Nie słyszymy nic o Centrum Przesiadkowym, które omawiano tak szeroko w kampanii wyborczej. Inwestycje zaplanowane w roku wyborczym powinny iść co roku, a nie tuż przed kolejnymi wyborami – dodawała Patrycja Rozmus, radna Rady Miejskiej.

Poza absolutorium i wotum zaufania radni podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Lubińskiemu poprzez udzielenie dotacji celowej. Była to inicjatywa uchwałodawcza prezydenta, ale w tym przypadku, z myślą o dzieciach nie oponowano. Miasto przekazało Powiatowi 850 tys. zł z przeznaczeniem na Szkołę Mistrzostwa Sportowego, będącą pod zarządem Powiatu.

Poprzedni artykułII LO najlepsze w Olimpiadzie Przedmedycznej – FOTO
Następny artykułTurniej dla uczniów z programu „Kompetentni w branży” – FOTO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę