1 czerwca, w Legnicy zgodnie z tradycją Dzień Dziecka jest obchodzony wspólnie z urodzinami legnickiego Julka, postaci stworzonej przez nieżyjącego artystę Edwarda Mirowskiego. Będzie korowód bajkowych postaci tańce, dmuchańce, bańki mydlane i słodka lemoniada. Lubinianie również są mile widziani.

Dzień Dziecka i 8. urodziny Julka Legnica zacznie świętować o godz.17.00 korowodem bajkowych postaci., który ruszy z placu Pastora W. M. Meisslera, okolice wejścia do Galerii Piastów w Legnicy. Stamtąd korowód przejdzie do sceny przy rzeźbie Julka, gdzie będzie miało miejsce. przedstawienie Teatru JaSię z Gdańska. Aktorzy będą bawić najmłodszych sztuką klaunady i pantomimy. Następnie na scenie zacznie się zabawa taneczno-muzyczna z animacjami oraz konkursami. Uczestnicy wydarzenia wspólnie zaśpiewają „Sto lat” Julkowi, ulubieńcowi legnickich dzieci i symbolowi ich święta.

Zabawa będzie pełna tańców. Każdy maluch, który lubi ruch poszaleje na dmuchańcach, Nie zabraknie animacji, warsztatów cyrkowych, baniek mydlanych i lemoniady z saturatora od LPWiK. Wydarzenie współtworzone jest przez Miasto Legnica i KGHM Polska Miedź.

To nie koniec atrakcji w Legnicy. Na magiczny Dzień Dziecka z iluzjonistą Michałem Sośniakiem zaprasza Legnicka Biblioteka Publiczna. Pokazy odbędą się 1 czerwca w siedzibie LBP przy ul. Piastowskiej 22. Rozpoczną się o godz.14.30. By wziąć udział w tych pokazać trzeba się zgłosić telefonicznie pod numerem 76 7226017.

Z kolei legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji świętowanie Dnia Dziecka rozpoczyna na sportowo już 28 maja. Tego dnia na skateparku, na ul. Cynkowej, o godz.12.00 rozpoczynają się mistrzostwa Legnicy w konkurencjach bmx, mtb, rolki, hulajnogi, deskorolki. Towarzyszyć im będą dodatkowe atrakcje: święto kolorów, dzień baniek mydlanych i zabawy z Kicią Kocią.

Poprzedni artykułDzień Dziecka w Lubinie
Następny artykułKoszykarki z pucharem