Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie pomyślało o maluchach. 1 czerwca na stadionie przy Odrodzenia odbędą się zmagania sześciolatków. W południe zaś jak co roku dzieci ze szkół podstawowych otrzymają kaski rowerowe.

 

RCS w Lubinie organizuje imprezę sportową adresowaną do dzieci z lubińskich przedszkoli. Zmagania sześciolatków odbędą się 1 czerwca 2022 roku o godz. 9.30 na stadionie RCS przy ul. Odrodzenia 28b. Jeśli pogoda nie dopisze impreza odbędzie się w Hali RCS.

W zmaganiach mogą wziąć udział reprezentacje z każdego lubińskiego przedszkola. Drużyna musi się składać z 10 zawodników + 2 rezerwowych oraz 2 opiekunów. Zgłoszenia należy nadsyłać drogą mailową na obowiązującym druku RCS do dnia 27.05.2022 piątek) na adres: imprezy@rcslubin.pl wraz ze zgodą dyrekcji przedszkola na udział dzieci w zawodach.

W ramach Zmagań Sześciolatków dzieci biorą udział w specjalnie dla nich przygotowanych dyscyplinach sportowych. Po zakończonej rywalizacji następuje uroczystość wręczenia nagród.
Wszystkie przedszkola będą musiały jak najszybciej pokonać takie konkurencje, jak bieg przez hula-hop, skakańce, toczenie piłki lekarskiej 4 kg, sztafeta – bieg slalomem przekazanie pałeczki następnemu zawodnikowi, bieg w workach, kozłowanie piłki, co jest konkurencją obowiązkową dla opiekunów.

Z okazji Dnia Dziecka odbędzie się również rozdanie kasków dla uczniów szkół podstawowych. Rozdanie kasków odbędzie się 1 czerwca o godz. 12:00 na lubińskim rynku.

inf. RCS

Poprzedni artykułRodzinne Polkowice
Następny artykułDzień Dziecka w Legnicy – bajkowo i kolorowo też dla lubinian