Nie ma jeszcze konkretnej daty, gdy Regionalne Centrum Sportowe otworzy baseny zewnętrzne w Lubinie. Legnica zaś ruszyła i uruchomiła AquaFun. To nie jedyna różnica między tymi miastami w kwestii basenów. Bilety w Lubinie na pewno będą droższe niż w Legnicy. Wstęp będzie w Lubinie kosztował 20 zł.

14 maja w sobotę Legnica otworzyła w trybie weekendowym baseny zewnętrzne AquaFun. Lubin dopiero szykuje obiekty i nie wie jeszcze kiedy je otworzy.

– Istnieje możliwość podgrzania wody w nieckach do odpowiedniej temperatury, ale już zauważyliśmy, że lubinianie nie korzystają z obiektów, kiedy temperatura powietrza ma nieco ponad 20 stopni. Mamy nadzieję, ze otworzymy nasze obiekty jak najszybciej. Nie jestem w stanie powiedzieć kiedy to nastąpi. Czekamy na słońce – mówi Sabrina Trzeciak z RCS w Lubinie.

W tym roku lubinianie zapłacą więcej za bilety. Całodniowy ma kosztować 20 zł. Taniej będzie po godzinie 16:00. Teraz trwają prace nad czyszczeniem niecek, z których uprzednio trzeba było spuścić wodę utrzymywaną przez całą zimę na poziomie 3/4.

Poprzedni artykuł1200 uczestników rodzinnego pikniku od KGHM – FOTO
Następny artykułElektryki dają radę