Łączna powierzchnia przyszłego aquaparku to prawie 15 tys. metrów kwadratowych. Koszt 136 mln zł. Strefa SPA & Welness, baseny dla dorosłych i dzieci. Prezydent Lubina nie wie jeszcze czy inwestycja będzie miała dofinansowanie z zewnątrz. Jeśli pieniędzy nie uda się pozyskać z dotacji, twierdzi, że Lubin stać na taki wydatek. W grę wchodzi nawet kredyt, bo miasto, jak zapewnia Robert Raczyński, ma płynność finansową.

Nowy obiekt ma powstać w ciągu dwóch lat na terenach pozyskanych przez miasto tuż obok hali RCS. Robert Raczyński, prezydent Lubina liczy, że już w grudniu uda się wyłonić wykonawcę tej inwestycji.

To nie jest aquapark tylko dla lubinian. To centrum dla regionu. Stawiamy na to, że obiekt sam będzie się finansował, bo w  promieniu 50 km mieszka prawie 600 tys. ludzi. Stawiamy na kolej, która gwałtownie się rozbudowuje. Trzy lata temu w Lubinie nie było jeszcze drogi S3. To nie jest tak, ze budowę aquaparku świadomie przesuwaliśmy. Nie było jeszcze infrastruktury, która  by nam umożliwiła przywiezienie  plażowiczów do Lubina. Chcemy się starać o dofinansowanie na całość, jeśli nic nie dostaniemy, będziemy finansować to ze środków własnych. Miasto na to stać. Źródeł jest kilka, m.in. kredyt bankowy. Budowa potrwa ok. 2 lata. Będziemy ją etapować. Liczymy na około 18 miesięcy – mówił  Robert Raczyński, prezydent Lubina. 

Włodarz stolicy polskiej miedzi pytany, czy oddanie obiektu celowo zaplanowano przed kolejnymi wyborami odpowiedział krótko:

Zawsze jest zaplanowane tak, by było zrealizowane  przed wyborami, by zrealizować swoje zobowiązania wyborcze, bo realizowanie takich zobowiązań w przyszłej kadencji nie ma sensu – mówił Robert Raczyński. 

Projekt zakłada budowę dwukondygnacyjnego Aqaparku o łącznej powierzchni 14 869 m2. Obejmie on strefę rekreacji oraz SPA & Welness, a także strefę rehabilitacji oraz usług, w tym gastronomii. W strefie wejściowej planuje się wykonanie zewnętrznego placu zabaw o powierzchni około 600 m2 ze strefami dla dzieci w wieku 2-5 i 5-12 lat, będą to wielopoziomowe zestawy zabawowe ze zjeżdżalniami, huśtawkami i tunelami wspinaczkowymi.

Aquapark to również plaża basenowa, w której przewidziano strefę do odpoczynku na leżakach rozmieszczonych przy nieckach rekreacyjnych, solankowych oraz przy strefie dziecięcej.

Strefa basenowa wewnętrzna o pow. 4732 m2 to basen rekreacyjny o nieregularnym kształcie z wodnymi atrakcjami, basen wypoczynkowy solankowy, brodzik dla dzieci, jacuzzi 8-osobowe, baseny solankowe, basen z chłodną wodą, i niecki solankowe

Ponadto 3 zjeżdżalnie zewnętrzne: MAGIC TUNNEL, PONTONOWA i TURBO oraz 4 zjeżdżalnie wewnętrzne: 4-TOROWY MULTISLIDE, ANACONDA 1000, ANACONDA + CEBULA Z ODLOTEM i KAMIKAZE.

Strefa związana z odnową biologiczną (SPA & Wellness) to: sauny suche, sauna parowa, sauna infrared z chromoterapią, biosauna, sauna kamienna, sauna błotna, srota lodowa, pomieszczenie masażu. W hali basenowej przewidziano zieleń ozdobną i towarzyszącą w formie odpowiednio skomponowanych grup nasadzeń roślin tropikalnych. Zaprojektowana jest także strefa rehabilitacji, która znajduje się w przestrzennych gabinetach obejmujących około 1000 m2. W przestrzeni zlokalizowane zostaną gabinety zapewniające profesjonalną pomoc w schorzeniach układu ruchu, układu krążenia oraz układu oddechowego oraz w przypadku wielu innych dolegliwości.

Ponadto na terenie obiektu znajdą się: strefa usługowo-komercyjna i strefa gastronomiczna

Zaplanowana jest także Strefa saun zewnętrznych, na którą składają się m.in.: Sauna wysokotemperaturowa typu „Ruska Bania, Basen do relaksu z ciepłą wodą, Basen do schładzania 20 m2, Jacuzzi oraz Strefa relaksu.

Na zewnątrz powstanie basen o powierzchni 235 m2, dostępny przez śluzę ze strefy basenów wewnętrznych. Basen dostępny przez cały rok. Dodatkowo strefa wyposażona w taras z leżakami.

Obok basenu zaprojektowany jest staw kąpielowy o powierzchni ok 400 m2. Staw będzie pełnił funkcje dekoracyjne, kąpieliska oraz stworzy możliwość morsowania w okresie zimowym.

Wizualizacja obiektu przekazana przez Urząd Miejski w Lubinie: https://www.youtube.com/watch?v=MaE_8tqwjRY&t=38s

Poprzedni artykułSrebro od KGHM dla mistrzów sztuki złotniczej
Następny artykułWyniki KGHM za I kwartał – same dobre wieści