19 maja będzie miał miejsce wykład w ramach projektu „W depresji nie jesteś sam”, który dzięki wsparciu KGHM Polska Miedź S.A. realizuje w Lubinie Stowarzyszenie PAX i Specjalistyczna Poradnia im. Joanny Beretty Molla. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny , ale należy zgłosić swój udział. To jeden z wielu elementów szeregu działań nastawionych na pomoc mieszkańcom z uporaniem się z problemami stresu i depresji.

Zapraszamy Państwa na kolejne wydarzenia w ramach programu profilaktyki depresji “W depresji nie jesteś sam” wraz ze Stowarzyszeniem PAX w Lubinie – mówi Agata Szymkowiak, dyrektor Specjalistycznej Poradni Rodzinnej im. św. Beretty Molla w Lubinie.

– Przed nami wykład 19 maja o 18:30. Nadal mamy jeszcze miejsca więc wciąż zachęcam do udziału. Będzie to wykład dr Beaty Bochni “Depresja u nastolatków – zrozumieć i towarzyszyć” adresowany do rodziców i opiekunów, a także nauczycieli dzieci i młodzieży w wieku 11-18 lat. Drugie spotkanie to wykład pani Aleksandry Bukszy “Nasze emocje, nasze wartości – w poszukiwaniu sensu życia i motywacji”. Wydarzenie jest dla każdego, kto czuje, że w codziennej gonitwie umyka mu to, co w życiu ważne, każdego, kto doświadcza trudnych emocji. Ten wykład odbędzie się 13 czerwca, o 18:30. Oba spotkania odbędą się w sali teatralnej parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie. Udział w zajęciach jest bezpłatny – dodaje dyrektor Szymkowiak.

Wykłady odbywają się w ramach programu profilaktyki depresji wspieranego finansowo przez KGHM Polska Miedź.

Ale to nie koniec atrakcji, bo już 21 maja odbędą się odstresowujące warsztaty z rękodzieła, wykonywanego techniką decoupage, w ramach projektu “Stres – stop”, realizowanego przez nas we współpracy ze Stowarzyszeniem PAX.

– Warsztaty będą wyjątkowe, bo integracyjne. Zaprosiliśmy na nie gości z Ukrainy oraz osoby tłumaczące, aby integracja była realna i komfortowa dla wszystkich. Na te zajęcia zapraszamy osoby dorosłe bądź osoby dorosłe z dziećmi od 6 roku życia. Zapewniamy wszelkie materiały i dobrą atmosferę. Spotkanie jest bezpłatne, ponieważ projekt “Stres stop” wspiera KGHM Polska Miedź, zaś zapisy odbywają się telefonicznie – dodaje Agata Szymkowiak.

Zapisy na warsztaty i na udział w wykładach są możliwe pod numerem telefonu 697 672 275.

Poprzedni artykułSankcje i przetargi
Następny artykułSrebro od KGHM dla mistrzów sztuki złotniczej