smart

Już nie do Osieka, lecz tuż obok kładki na Przylesiu można dostarczać dary, które chcemy przekazać mieszkańcom Ukrainy. W środę 4 maja uruchomiono nową lokalizację, która pozwoli lubinianom wygodniej i szybciej włączać się do pomocy. Działacze to wolontariusze skupieni przy grupie Lubin solidarny z Ukrainą.

 

Nie tylko uchodźcom z placówek przy Sybiraków czy Jastrzębiej będzie bliżej, by przyjść do nowego punktu. – Lubinianom będzie łatwiej przynosić tę pomoc, a jest nam ciągle potrzebna bo większość tych osób nie dostała ani złotówki wsparcia, a środki się kończą. 50-70 osób codziennie potrzebuje pomocy. Nasza wielka prośba jest taka, by dalej pomagać, żeby przynosić do nowego miejsca dary – mówi Piotr Borys poseł na Sejm RP.

– Potrzebna jest przede wszystkim żywność, owoce, jajka, to, co jest długoterminowe – mówi Grażyna Klancko.

– Planujemy też stworzenie takiej tablicy, być może przed naszym punktem. Gdzie będą mogły osoby szukające pracy znaleźć i przyjąć jakieś oferty. Ta tablica przyda się też tym, którzy chcą tę pracę dać. Będą mogły się tutaj ogłaszać, bo na stronie Lubin Solidarny z Ukrainą jest mnóstwo takich ogłoszeń – mówi Paulina Idasiak.

 Nowy punkt będzie otwarty w poniedziałki, środy i piątki od 15.00 do 18.00

Poprzedni artykułRuszają wybory w Polkowicach
Następny artykułStrefa dla Biznesu